Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kontrole
20.08.2020 14:31

Koronawirus. Inspekcja Pracy sprawdzi, jak urzędy przystosowały się do restrykcji

Choć urzędy przyjmują petentów już do kilku miesięcy, to jednak wciąż obowiązuje szereg restrykcji sanitarnych. Mają one na celu zmniejszenie ryzyka zakażenia się koronawirusem. Dlatego też Państwowa Inspekcja Pracy (PIP) sprawdzi, jak przystosowały się do nich państwowe placówki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(money.pl)
Koronawirus w Polsce. Inspekcja pracy sprawdzi państwowe urzędy. (Fot: Rafał Parczewski)

O kontrolach inspektorów zdecydował Główny Inspektor Pracy Wiesław Łyszczek. PIP sprawdzi, jak urzędy i pracujący w nich urzędnicy przystosowali się do obowiązujących obostrzeń w zamkniętych pomieszczeniach.

- Z usług szeroko pojętej administracji korzystają codziennie miliony obywateli i przedsiębiorców. Urzędy zatrudniają tysiące osób. Ważne, by petenci i urzędnicy mieli zapewnione bezpieczne warunki funkcjonowania - tłumaczy Łyszczek, cytowany w komunikacie PIP.

Inspektorzy sprawdzą, czy urzędnicy są wyposażeni w maseczki (lub w przyłbice) oraz w rękawiczki jednorazowe. Ważne będzie również zapewnienie dostępu do środków odkażających i innych środków higienicznych na terenie całej placówki.

Zobacz: Koronawirus i czerwone strefy. "Rząd nie powinien niczego zamykać"

PIP interesuje również, czy urzędy potrafiły przystosować się do tzw. zasady społecznego dystansu. Chodzi o to, czy udało im się stworzyć warunki do zachowania odpowiedniego dystansu pomiędzy urzędnikami oraz petentami.

Inspekcja chce sprawdzić również kwestię rotacyjnej pracy oraz pracy zdalnej części urzędników. PIP skontroluje, czy urzędy zorganizowały takie formy pracy w zgodzie z obowiązującymi przepisami.

Kontroli mogą się spodziewać zarówno placówki administracyjne, jak i również gminne. PIP w komunikacie deklaruje, że sprawdzi urzędy na terenie całego kraju.

Jednak kontrole nie ograniczą się wyłącznie do urzędów. "Szybkich, doraźnych i ukierunkowanych" kontroli również mogą oczekiwać te sektory i branże, w których "ryzyko rozprzestrzeniania wirusa SARS-Cov2 jest największe" - czytamy w komunikacie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-08-2020

UrzędasTeraz wreszcie można normalnie pracować. Skończyły się bezsensowne wycieczki po urzędach, od pokoju do pokoju, bo nie wie co ma napisać i jak. A teraz … Czytaj całość

20-08-2020

wodnikMoże zainteresują się brakiem wody do picia dla pracowników i zaczną sypać mandatami pracodawcy,

20-08-2020

gość pipA może tak najpierw zacząć od swojego podwórka, ale sami sobie mandatów nie wlepią

Rozwiń komentarze (62)