Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koronawirus to problem dla gospodarki. Jest apel do rządu: odroczmy wszystkie daniny

Prezes Business Centre Club apeluje do władz, by "odroczyć wszystkie daniny" dla przedsiębiorców. Zdaniem Marka Goliszewskiego, pozwoli to firmom "utrzymać płynność finansową", która jest niezbędna, by wypłacać pracownikom pensje.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Forum)
"Przejdziemy tę próbę", "zaświeci słońce". Prezes BCC chce podnieść przedsiębiorców na duchu (Fot: Mateusz Wlodarczyk / Forum)

Szef BCC wystosował list do przedsiębiorców, w którym prosi ich o "solidarność z państwem". Czyli z rządem, ministrem zdrowia, ale też z GIS-em, wojewodami oraz marszałkami województw. - Apeluję też o możliwie punktualne regulowanie wzajemnych zobowiązań i należności, by nie pogłębiać recesji w firmach kooperujących - prosi przedstawicieli biznesu.

Marek Goliszewski zapewnia przy tym, że BCC jest "w stałym kontakcie z rządem" i że "naciska na władze na odroczenie wszelkich danin", które są nałożone na przedsiębiorców.

Jak prowadzić księgowość w małej firmie bez błędów, mandatów i odsetek?

Goliszewski przy tym jednak nie precyzuje na ile te daniny miałyby być odroczone. - Naszedł czas próby. I tę próbę przejdziemy z sukcesem. Zaświeci słońce - tak kończy swój list do przedsiębiorców szef BCC.

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz wczoraj apelował do premiera, aby na pół roku wprowadzić dobrowolność płacenia składek społecznych ZUS - przy zachowaniu tych zdrowotnych. Według jego pomysłu, przedsiębiorcy nie musieliby wysyłać wniosków do ZUS-u - wystarczyłby jeden telefon bądź e-mail.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Tagi: bcc, marek goliszewski, koronawirus, przedsiębiorcy, msp
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-03-2020

olaprzecież każdy przedsiębiorca ma kasę,ma zyski, to niech na razie płaci za marzec pracownikom

15-03-2020

a czynsze?galerie zamknięte, retauracje, kawiarnie tez., ale czynsz trzeba płacić... z czego?

15-03-2020

la2010Dla rządu najważniejszy obecnie jest zakup 280 limuzyn dla VIPów i to, że udało się okraść Polaków z ich pieniędzy i wpakować je do kieszeni … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (70)