Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Koronawirus uderza w rynek wynajmu. Airbnb zwalnia pracowników

1
Podziel się

Na trwającej pandemii koronawirusa ucierpią również platformy wynajmu krótkoterminowego. Airbnb już zdecydował się zwolnić część pracowników w tym roku.

Airbnb zwolni pracowników przez pandemię koronawirusa.
Airbnb zwolni pracowników przez pandemię koronawirusa. (Getty Images, SOPA Images, getty images)
bErybJIl

O sprawie informuje "Rzeczpospolita", która podaje, że Airbnb chce zakończyć współpracę z osobami zatrudnionymi na umowy tymczasowe. Ponadto przełoży wakacyjne staże oraz wstrzyma rekrutację do 2021 roku. O zmianie strategii pracowników Airbnb poinformował prezes Brian Chesky.

Według portalu Protocol, na który powołuje się "Rz", Chesky miał również przekazać, że zwolnienia bedą dotyczyć także pracowników kontraktowych, którzy są zatrudnieni za pośrednictwem zewnętrznych agencji.

Tę informację potwierdziła już wiceprezes firmy ds. zatrudnienia Beth Axelrod. Wytłumaczyła amerykańskim mediom, że trwają obecnie rozmowy z agencjami w tej sprawie. Stosowne informacje trafią do pracowników w przeciągu 2-3 tygodni.

bErybJIn
Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus. Duże koncerny mogą wykorzystać sytuację. "Przejęcia są możliwe"

Airbnb ma problemy z płynnością po wybuchu pandemii. Powodem takiego stanu rzeczy są zamknięte granice większości państw. W marcu firma wstrzymała rekrutację, a także obcięła budżet marketingowy o wartości 800 mln dolarów. Zmniejszeniu uległy też płace kadry kierowniczej.

bErybJIt

Pod koniec marca Airbnb zapowiadało wsparcie właścicieli mieszkań, którzy współpracują z platformą. "Rz" przekazała, że firma przeznaczyła 250 mln dolarów na pokrycie kosztów odwołanych noclegów. Dodatkowe 10 mln ma trafić na inną potrzebną pomoc.

Ponadto wszyscy, którzy odwołali rezerwacje z powodu pandemii, otrzymają pełną sumę rezerwacji. Z kolei wynajmujący - 25 proc. kwoty, którą otrzymują normalnie z tytułu anulowania rezerwacji.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bErybJIu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bErybJIO
KOMENTARZE
(1)
As
rok temu
To straszne. Zarabiać 15-25 netto, niewiele co robić i nagle iść do pracy za 1500-2500 i pracować w pocie czoła bez perspektyw jak niewolnik mając tylko na jedzenie. To taka dożywotnia kwarantanna. Idziesz do pracy , wracasz i nie wychodzisz z domu bo to generuje koszty ponad. Twoje możliwości.