Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
KIB
|

Koronawirus uderzył w firmy. Przedsiębiorcy przedstawili swoje bolączki

12
Podziel się:

Najlepszym sposobem na wsparcie przedsiębiorców byłoby odmrożenie gospodarki - uważają przedsiębiorcy. Podczas spotkania z Radą Przedsiębiorczości prezydent Andrzej Duda zadeklarował konsultowanie z ekspertami ustaw gospodarczych przed ich podpisaniem. Trudno jednak mówić o przełomie.

Koronawirus uderzył w firmy. Przedsiębiorcy przedstawili swoje bolączki
(Kancelaria Prezydenta, materiały prasowe)
bELgkaXV

Przedsiębiorcy pukają do każdych drzwi, by przebić się ze swoimi postulatami. W środę doszło do spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą. Rozmawiano m.in. o odmrażaniu gospodarki, wsparciu dla firm w pandemii, podatkach.

- Firmy pilnie potrzebują perspektywy, w jakich warunkach mają funkcjonować w najbliższych dniach, tygodniach i miesiącach - mówił Grzegorz Baczewski, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan, cytowany przez "Rzeczpospolitą". Jak podkreślał, dla przedsiębiorców jest bardzo ważne, by te warunki były jasno określone.

Przedsiębiorcom nie podoba się, że rząd zamknął biznesy prewencyjnie. - Rząd miał mnóstwo czasu, by przygotować lepsze propozycje niż trzymanie w zamknięciu całych branż - dodał w rozmowie z gazetą Sławomir Dudek z Towarzystwa Ekonomistów Polskich.

bELgkaXX
Zobacz także: Branża fitness nie ma wyjścia. "Pomoc od rządu praktycznie nie istnieje"

Problemem jest też to, że pomoc dla firm nie obejmuje wszystkich potrzebujących. Tarcze są rozszerzane, lecz zdaniem biznesu niewystarczająco. - Trudno wyliczyć wszystkie poszkodowane firmy według kodów PKD, ale może tarcze powinny obejmować też te podmioty, które bezpośrednio współpracują i odnoszą przez to straty, z firmami zamkniętymi decyzjami administracyjnymi - mówił, cytowany przez "Rzeczpospolitą" Łukasz Kozłowski, główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich.

Marek Goliszewski, prezes Business Centre Club, po spotkaniu zwrócił uwagę, że prezydent poparł postulat, żeby środki europejskie, kiedy przyjdą do Polski, w dużym stopniu były kierowane do firm prywatnych.

bELgkaYd

Goliszewski dodał, że zarówno prezydent, jak i obecny na spotkaniu wicepremier Jarosław Gowin zgodzili się, że gospodarkę należy odmrażać szybciej. Jednym z pomysłów jest certyfikat bezpieczeństwa poświadczający, że firma podjęła odpowiednie kroki i działa w sposób bezpieczny. Według słów Goliszewskiego prezydent powiedział, że będzie to popierał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELgkaYy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(12)
esu
8 miesięcy temu
Przestańcie kłamać. To nie koranawirus uderzył w firmy, tylko rząd pod jego pretekstem realizując własne populistyczne cele.
wrr
9 miesięcy temu
Do kogo ?? Po Co ??? Co on może ???
RÓWNIE DOBRZE
9 miesięcy temu
- mogliby przemawiać do muszli klozetowej lub kubła na śmieci...
bELgkaYz
Krzysztof
9 miesięcy temu
Kochani a co wy myśleli że Duda wam pomoże grunt że głosowaliście na niego i dostał się na stołek i do koryta a teraz zapomina o was tak jak nam obiecał wprowadzić EMERYTURY STAŻOWE jak dostanie się do koryta Gowinowi też nie ma co wierzyć on z nie jednego pieca już chleb jadł .Pozdrawiam zawiedzionych ,
DAJ SPOKÓJ AN...
9 miesięcy temu
Do prezydentury nie dorosłeś ale zawsze mozesz państwową fuchę zamienić.Pytanie czy potrafisz coś innego robić ??