Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Koronawirus w Polsce. Jastrzębska Spółka Węglowa odwołuje stan siły wyższej

4
Podziel się:

Zarząd firmy odwołał stan siły wyższej - poinformowała Jastrzębska Spółka Węglowa w komunikacie. Stan ten obowiązywał od początku kwietnia i był związany z rozwojem pandemii koronawirusa.

Jastrzębska Spółka Węglowa odwołuje stan siły wyższej związanej z pandemią koronawirusa.
Jastrzębska Spółka Węglowa odwołuje stan siły wyższej związanej z pandemią koronawirusa. (Materiały prasowe)
bEIKRBgB

"Wobec podjętych przez spółkę działań, mających na celu ograniczenie skutków przeszkody w wykonywaniu zobowiązań umownych, udało się zasadniczo zminimalizować negatywne skutki biznesowe dla JSW związane z pandemią koronawirusa SARS CoV-2" - czytamy w komunikacie JSW.

"Spółka w opisywanym okresie podjęła w szczególności szereg działań prewencyjnych związanych z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się koronawirusa oraz wdrożyła plan awaryjny zmierzający do zapewnienia ciągłości operacyjnej i realizacji umów zawartych przez spółkę" - czytamy dalej.

Stan siły wyższej obowiązywał w spółce od 2 kwietnia. Na tę decyzję zarządu wpłynęła rozprzestrzeniająca się pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 oraz związane z tym ograniczenia narzucone przez rządy państw.

bEIKRBgD

Wprowadzenie stanu siły wyższej było podyktowanie zabezpieczeniem interesów JSW. Dzięki temu mogła się bronić przed ewentualnymi roszczeniami kontrahentów, którzy mogliby zarzucić spółce np. niewywiązanie się z terminów zawartych w kontraktach - tłumaczy portal WNP.pl

Zobacz także: Zobacz też: Śląsk to nie tylko kopalnie. Burmistrz Wisły zaprasza turystów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEIKRBhe
KOMENTARZE
(4)
Louis
rok temu
JSW to świetnie zarządzana spółka, która robi poważne badania nad nowoczesnym zastosowaniem węgla i produkcja grafenu. firmą JSW juz się interesują poważne amerykańskie firmy. Kto ma pieniądze i dziś kupi tanie akcje JSW , to za kilka lat będzie wygrany.
poGROMCA
rok temu
PO lak nie kłam ! JSW to węgiel koksujacy Ale Ty pewnie nawet nie wiesz co to jest .
Polak I Spraw...
rok temu
Ale masz przekłamana wizję ...
bEIKRBhf
PO lak
rok temu
Znowu będą wydobywać węgiel droższy o 50% niż ten z importu a reszta Polski będzie za to płacić