Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Koronawirus w Polsce. Marlena Maląg: nie rezygnujemy z tarcz

5
Podziel się

- Szacujemy, że sytuacja w lipcu będzie porównywalna do sytuacji w czerwcu. Na koniec czerwca stopa bezrobocia wynosiła 6,1 proc., było ponad 1 mln 25 tys. osób bezrobotnych. Dane analizujemy na bieżąco - zapewniła minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg w radiowej "Jedynce".

Tarcza antykryzysowa. Marlena Maląg zapewniła, że do przedsiębiorców trafiło 115 mld złotych.
Tarcza antykryzysowa. Marlena Maląg zapewniła, że do przedsiębiorców trafiło 115 mld złotych. (KPRM)
bDHGXlcl

W rozmowie w Sygnałach Dnia szefowa resortu pracy powiedziała, że rząd wciąż będzie wspierać przedsiębiorców, ponieważ nadal odczuwają oni skutki tzw. lockdownu.

- My nie rezygnujemy z tarcz. Te mechanizmy wsparcia z PFR-u, z różnych tarcz antykryzysowych - one nadal funkcjonują. Przedsiębiorcy wciąż mogą z nich korzystać - zapewniła Marlena Maląg i przedstawiła konkretne liczby. Wynika z nich, że "na ratowanie miejsc pracy" zostało już wypłacone przeszło 115 mld złotych.

- Natomiast kolejnym krokiem powinny być inwestycje. One będą tym odbiciem, które pozwolą gospodarce wrócić na właściwe tory - wyjaśniła minister. Wskazała też, że chodzi przede wszystkim o inwestycje w samorządach oraz o budowy nowych dróg.

bDHGXlcn
Zobacz także: Zobacz też: Rzecznik MSP przestrzega. "Powtórne zamrożenie gospodarki to katastrofa"

Marlena Maląg odniosła się też do wyników wyborów prezydenckich 2020. Stwierdziła, że reelekcja Andrzeja Dudy to gwarancja kontynuacji programów socjalnych obecnego rządu.

- Tak jak wielokrotnie już mówiłam, to prezydent Andrzej Duda rozpoczął czas budowania, ten dobry czas dla rodzin. I ten program będzie kontynuowany - stwierdziła minister. - Będziemy przede wszystkim oferować i rozszerzać programy skierowane do rodzin - dodała.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDHGXlcO
KOMENTARZE
(5)
Senior
8 miesięcy temu
wszystkie spółki skarbu państwa powstały chyba za komuny.Rządy wydają pieniądze z biznesów prywatnych nie na nowe zakłady,a drogi,mosty i inne rzeczy które nie zarabiają.Ci geniusze obajtkowi siedzą i biorą kasę za nic.Całą robotę wykonują młodzi za "miskę ryżu".To oni powinni rządzić Polską.
cde
8 miesięcy temu
z tarczy na nic nie starczy niech Duda nie cieszy się z reelekcji a idzie na rekolekcje- z ekonomii!
bacaa
8 miesięcy temu
Rzad pie...li że gospodarka się odmraża,otóż nic z tych rzeczy,jest bardzo wiele firm czy osób prowadzących działalność które nadal są zamrożone,i tym ludziom nadal potrzebna jest pomoc Morawiecki
bDHGXlcP
olek
7 miesięcy temu
No i o to właśnie chodziło, proste zasady fajnie opisane na stronie PFR, do tego wniosek i to online, a na koniec momentalnie subwencje na koncie.
isztwan
8 miesięcy temu
piniędzy nie ma i nie będzie na kolejne tarcze,chyba że Glapa troche dodrukuje