Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Kryzys zmusił British Airways do zwolnień

6
Podziel się:

4 tys. pracowników British Airways zostało zwolnionych - informuje "Puls Biznesu" za związkiem zawodowym Unite. Pracownicy o zwolnienia dowiedzieli się za sprawą listów od przewoźnika.

Koronawirus. 4 tys. pracowników British Airways straciło pracę.
Koronawirus. 4 tys. pracowników British Airways straciło pracę. (Getty Images)
bEDQUawR

Związek zawodowy Unite zwolnienie 4 tys. pracowników określił jako "chciwość spółki". Przedstawiciele związku dodają, że przewoźnik postawił wyżej "interes władz spółki", aniżeli pracowników i pasażerów.

Pracownicy o zwolnieniach dowiedzieli się za sprawą listów wysłanych przez British Airways. W ten sposób firma poinformowała wszystkich pracowników, czy utrzymali swoje stanowisko, czy też muszą przejść na bezrobocie.

Redukcje etatów dotknęły zarówno załogi pokładowe oraz mechaników, jak i osoby pracujące w portach lotniczych. Część z pracowników, którzy utrzymali stanowiska, będzie musiała pogodzić się z obniżką pensji.

bEDQUawT
Zobacz także: Zobacz też: Budowa CPK z unijnych środków? "Lotnisko nie. Drogi, koleje - tak"

Przewoźnik tłumaczy, że próbował uratować tyle miejsc pracy, ile tylko się dało. IAG, właściciel British Airways, ogłosił wcześniej plan redukcji 12 tys. etatów z 42 tys.

British Airways realizuje obecnie mniej niż 20 proc. zwykłego grafiku lotów. Wszystko z powodu pandemii koronawirusa. IAG ogłosiło jakiś czas temu, że po pierwszym półroczu miało przed opodatkowaniem 4,2 mld euro straty.

bEDQUawZ

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEDQUaxu
KOMENTARZE
(6)
L-ak
rok temu
34 linie lotnicze zbankrutowały bądź wystąpiły o ochronę przed wierzycielami . Bankructw może być jeszcze więcej i mają się spiętrzyć na koniec roku. A mu planujemy budować lotnisko w Baranowie, no cóż miejsce adekwatne. Świat się zmienia, zmienia tak bardzo, że chyba nie potrafimy przewidzieć jak zmieni się nasze życie.
pol
rok temu
efekt sabotażu gospodarczego finansjery poprzez tzw c19
sok
rok temu
A co z LOT-em który nie lata? Jakoś dziwnie cisza. Pewnie PiS wali tam nasze miliardy.
bEDQUaxv
THE BEST
rok temu
LOT
z uk
rok temu
6500 tysiąca ma być zwolnionych UK w tej chwili już upada to kwestia paru miesięcy