Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koronawirus wpływa na AliExpress. Polacy mniej kupują na chińskim serwisie

Ruch z Polski na AliExpress zdecydowanie spadł w lutym, w porównaniu do ruchu miesiąc wcześniej. Ten trend dostrzega także Poczta Polska, która szacuje jego skalę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Shutterstock.com)
AliExpress odczuwa skutki światowej epidemii koronawirusa, która swój początek miała w chińskim Wuhan.

O sprawie informuje "Rzeczpospolita". Gazeta podaje dane firmy Gemius, z których wynika, że AliExpress to najpopularniejszy zagraniczny serwis zakupowy w Polsce. Miesięcznie odwiedzało go ponad 5 mln osób.

Właśnie dane Gemius dla "Rzeczpospolitej" wskazują na spadek ruchu na AliExpressie. W styczniu z aplikacji mobilnej e-sklepu korzystało nawet 3,6 mln Polaków dziennie. W lutym - nieco powyżej 3 mln.

Mniejszą liczbę użytkowników odnotowała także strona internetowa.

Zobacz też: Koronawirus. "Przypadki zachorowań się pojawią, musimy być przygotowani"

Chociaż na spadek aktywności wpływ może mieć okres ferii zimowych w Polsce, to jednak partnerzy biznesowi firmy sądzą, że raczej nie ma to znaczenia.

Spadek potwierdza "Rzeczpospolitej" także Poczta Polska. - Zauważamy zmniejszenie liczby przesyłek z Chin, jednak jesteśmy na etapie dokładnego szacowania skali tego trendu - tłumaczy biuro prasowe PP.

SMS-y o koronawirusie nie naruszają prawa.
SMS-y w sprawie koronawirusa naruszają RODO? Jest jasna deklaracja

AliExpress nie odniósł się do pytań o to, czy spodziewał się spadku liczby użytkowników ani czy oczekuje zmian w ofercie. Nie odpowiedział również na pytanie, czy na spadki mogą mieć wpływ przez coraz dłuższe przestoje produkcyjne w zakładach w Chinach, do których doprowadziła epidemia koronawirusa.

AliExpress podkreśla także, że nie została udowodniona możliwość zarażenia się wirusem przez paczki.

Polska gospodarka zwalnia.
PKB Polski. Lewiatan: koronawirus może spowolnić wzrost gospodarczy

- Nie ma dowodów wskazujących na to, że paczki lub ich zawartość niosą ze sobą jakiekolwiek ryzyko zarażenia koronawirusem. Zwracamy szczególną uwagę na tę sytuację i będziemy współpracować z odpowiednimi organami - podkreśla e-sprzedawca.

Sytuacja w przyszłości może się odbić na handlu w Polsce. Polscy handlarze bowiem często kupują towary z Chin, które następnie sprzedają nad Wisłą.

Rząd przekaże szpitalom 100 mln zł na walkę z koronawirusem.
Koronawirus. 100 mln zł dla polskich szpitali na ochronę przed epidemią

Na całym świecie koronawirus zainfekował ponad 83 tys. osób w w 52 krajach świata. Większość przypadków (ponad 78 tys.) dotyczy Chin.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-02-2020

kubaZ własnego doświadczenie wiem iż spadek chętnych na zakupy w Chinach spada i spadnie jeszcze bardziej bo Aliexpress nie dyscyplinuje chińskich … Czytaj całość

28-02-2020

NoPanikW nosie mam tego wirusa, tą społeczną fobię, kupuję gdzie chcę i co chcę , nie rusza mnie ta psychoza, manipulacha i matacze

28-02-2020

radość wielkaKartony zaraziły się wirusem? Czy może opakowania foliowe cierpią na tą przypadłość?

Rozwiń komentarze (17)