Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
fabryki
06.08.2020 15:56

Koronawirus zachęca Chiny do zakładania fabryk w Polsce

Chińskie koncerny prześwietlają polski rynek pod kątem założenia w naszym kraju fabryk. Na taką decyzję przedsiębiorców z Państwa Środka wpłynęła pandemia koronawirusa oraz dobre połączenia znad Wisły na cały kontynent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pexels)
Koronawirus. Dzięki wirusowi już wkrótce w Polsce mogą pojawić się chińskie fabryki (zdj. ilustracyjne).

Po wybuchu pandemii łańcuchy dostaw z Chin zostały przerwane, przez co towary z Państwa Środka nie docierały do Europy. To skłoniło firmy z tego kraju do poszukiwania nowej lokalizacji dla swoich fabryk.

Jak informuje "Puls Biznesu", chińscy przedsiębiorcy rozważają otwieranie punktów produkcyjnych nad Wisłą. Dziennik tłumaczy to faktem, że towary z Polski można dostarczyć w 24 godziny do miast w najgęściej zaludnionych regionach Europy. Natomiast w 48 godzin - na cały kontynent.

Jak poinformował gazetę Jan Barbasiewicz, partner i dyrektor działu powierzchni logistycznych i przemysłowych w Colliers International, zapytania w tym zakresie nie są już jednostkowymi przypadkami. Ulokowaniem swoich fabryk nad Wisłą szczególnie jest zainteresowana branża związana z elektroniką.

Zobacz też: Koronawirus. Budowlanka traci na epidemii

Ekspert tłumaczy, że przeniesienie produkcji do Polski trwa najczęściej od roku do dwóch. Od 6 do 12 miesięcy trwa analiza i wybór lokalizacji. Natomiast drugie tyle czasu - wybudowanie obiektu.

Jednak wskazane terminy dotyczą normalnych okoliczności. Teraz zaś mamy do czynienia z pandemią koronawirusa, zatem nad analizą ryzyka firmy pochylają się z większą pieczołowitością. Barbasiewicz twierdzi jednak, że pierwsze fabryki chińskich przedsiębiorstw mogłyby się pojawić w Polsce w połowie 2021 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-08-2020

1/2 miseczki ryżuTańsza niż w Chinach siła robocza

06-08-2020

xyzI spełni się: "praca za miskę ryżu".

06-08-2020

volaTo będziemy za miskę ryżu pracować dla chińczyków.

Rozwiń komentarze (259)