Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kredyty dla firm. Banki coraz mniej chętne do pożyczania pieniędzy

Banki przestały rozdawać pieniądze na lewo i prawo. Firmy, które potrzebują kredytu, muszą się sporo za nim nachodzić. Dotyczy to zwłaszcza małych biznesów i przedstawicieli tych branż, które najmocniej ucierpiały na pandemii koronawirusa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(money.pl)
Banki są coraz mniej chętne do pożyczania pieniędzy firmom

Jak pisze "Puls Biznesu", tak źle z pozyskaniem pieniędzy z banków jeszcze nie było. Taka niechęć w udzielaniu firmom kredytu może zaś przynieść bardzo złe skutki i firmom, i całej gospodarce.

Banki już w pierwszym kwartale zaostrzały kryteria i warunki, na jakich były w stanie pożyczyć firmom pieniądze. Drugi kwartał tylko ten trend wzmocnił. Najczęściej polega to na podnoszeniu marży oraz wymagań co do zabezpieczeń - czytamy.

Efektem jest to, że firmy muszą odwiedzić kilka różnych banków, aby w końcu znaleźć taki, który zdecyduje się pożyczyć pieniądze. Niektóre zaś nie dostają ich wcale.

Obejrzyj też: Banki podnoszą opłaty. "Nie ignorujmy listów i maili, to ważne"

W najgorszym położeniu są firmy najmniejsze oraz te, które działają w branżach najbardziej dotkniętych przez pandemię koronawirusa. Są to branże: budowlana, gastronomiczna, hotelarska, transportowa, meblarska, motoryzacyjna, a także handel detaliczny, kultura i rozrywka.

Co ciekawe, nie tylko banki mniej chętnie udzielają kredytów. Również chętnych do jego zaciągnięcia firm jest mniej. Najczęściej odpuszczają sobie próby pozyskania pieniędzy małe i średnie firmy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: koronawirus, banki, msp, kredyty, pieniądze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-08-2020

MaciekBanki to instytucje, które pożyczają Ci parasol, kiedy świeci słońce, ale chcą go z powrotem w chwili, gdy zaczyna padać.

15-08-2020

P;IS I OPOZYCJA TO TO SAMOPOLACY ZABIERAJCIE SWOJE PIENIĄDZE Z BANKÓW TAK SZYBKO JAK TO MOŻLIWE, ZMUSICIE NBP I GLAPIŃSKIEGO DO SZYBSZEGO WZROSTU STUP PROCENTOWYCH.

14-08-2020

BoboDziwne. Banki nie są chętne do udzielania kredytów, czyli dopisywania zer na koncie, czyli "drukowania" pieniędzy, czyli psucia pieniądza, … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (15)