Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kredyty dla firm. Banki coraz mniej chętne do pożyczania pieniędzy

15
Podziel się:

Banki przestały rozdawać pieniądze na lewo i prawo. Firmy, które potrzebują kredytu, muszą się sporo za nim nachodzić. Dotyczy to zwłaszcza małych biznesów i przedstawicieli tych branż, które najmocniej ucierpiały na pandemii koronawirusa.

Banki są coraz mniej chętne do pożyczania pieniędzy firmom
Banki są coraz mniej chętne do pożyczania pieniędzy firmom (money.pl)
bEEbvsol

Jak pisze "Puls Biznesu", tak źle z pozyskaniem pieniędzy z banków jeszcze nie było. Taka niechęć w udzielaniu firmom kredytu może zaś przynieść bardzo złe skutki i firmom, i całej gospodarce.

Banki już w pierwszym kwartale zaostrzały kryteria i warunki, na jakich były w stanie pożyczyć firmom pieniądze. Drugi kwartał tylko ten trend wzmocnił. Najczęściej polega to na podnoszeniu marży oraz wymagań co do zabezpieczeń - czytamy.

Efektem jest to, że firmy muszą odwiedzić kilka różnych banków, aby w końcu znaleźć taki, który zdecyduje się pożyczyć pieniądze. Niektóre zaś nie dostają ich wcale.

bEEbvson
Zobacz także: Obejrzyj też: Banki podnoszą opłaty. "Nie ignorujmy listów i maili, to ważne"

W najgorszym położeniu są firmy najmniejsze oraz te, które działają w branżach najbardziej dotkniętych przez pandemię koronawirusa. Są to branże: budowlana, gastronomiczna, hotelarska, transportowa, meblarska, motoryzacyjna, a także handel detaliczny, kultura i rozrywka.

Co ciekawe, nie tylko banki mniej chętnie udzielają kredytów. Również chętnych do jego zaciągnięcia firm jest mniej. Najczęściej odpuszczają sobie próby pozyskania pieniędzy małe i średnie firmy.

bEEbvsot

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEEbvsoO
banki
msp
KOMENTARZE
(15)
Black24
rok temu
obecnie w większości banków jest taka sytuacja, że udzielają finansowania tylko tym klientom firmowym, którzy mają u nich czynny i aktywny rachunek. nie swoim klientom kredytów nie udzielają ze względów ryzyka, co oznacza także podrożenie kredytu. Albo bierzesz to co na stole, albo spadaj, a i tak nigdzie indziej nie dostaniesz...
Fredi
rok temu
Dodruk się skończył. Kasa wypływa (wypłaty wkładów oszczęd) zyski wyparowały (stopy zerowe). Problem zacznie się nasilać .No chyba że zaczną inflację napędzać nowym dodrukiem kasy.
hehe
rok temu
aha, to pewnie dlatego mam codziennie 2 telefony z ofertą kredytową z różnych banków
bEEbvsoP
adam
rok temu
zobaczymy jak banki upadają wiekiem hukiem
gość
rok temu
Ciekawe, bo do mnie co chwilę dzwonią, czy nie chcę jak to ładnie mówią "finansowania".