Notowania

Leasingujesz auto? Masz do zapłacenia kolejny "podatek"

Jest jednoznaczne stanowisko w sprawie abonamentu za radia w leasingowanych autach firmowych. Płaci ten, kto samochód wziął w leasing. I nieważne, czy tego radia słucha.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pixabay.com)
samochód

Naczelny Sąd Administracyjny w przytoczonym przez "Rzeczpospolitą" prawomocnym już wyroku jednoznacznie stwierdził, że abonament RTV płaci ten, kto odbiornik radiowy posiada.

Ponad 340 mln zł wyniosły wpływy z abonamentu na początku 2019 roku.
Wpływy z abonamentu wciąż spadają. Są niższe o ponad 11 mln zł

Sprawa, choć wydaje się błaha, może być kosztowna. Doskonale pokazuje to przykład przedsiębiorcy, który sprawę skierował do sądu i przeszedł całą drogę odwoławczą aż do do NSA.

Jego firma leasinguje bowiem 49 aut, za które naliczono mu opłatę w wysokości 9,5 tys. zł. Nie dziwi zatem determinacja w dążeniu do uchylenia postanowienia i przerzucenia ciężaru opłat na właściciela samochodów, czyli firmę leasingową lub uznanie, że radioodbiornik stanowiący wyposażenie fabryczne auta podlega jednemu z ustawowych wyjątków.

*Był pomysł na nowy podatek dla wszystkich. Nikt go jednak nie chce *

Nic z tego. NSA jasno stwierdził, że nie jest ważne, czy radia słuchamy w aucie czy nie. W przepisach pojawia się domniemanie słuchania radia przez posiadacza, więc to posiadacz płaci abonament.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-07-2019

izatakie głupoty tylko u nas domniemanie czy słuchasz czy nie ..idąć tym tropoem każdy kto ma samochód może zabić drugiego człowieka i nie powinien … Czytaj całość

05-07-2019

najgorszy sortW dowodzie lizingowanego przeze mnie auta jest napisane, że jego właścicielem jest firma leasingowa , więc chyba jasne , że nie mogę płacić za … Czytaj całość

05-07-2019

DerekkolZatem idąc tym tropem, wszyscy mężczyźni powinni być skazani za gwałt !!! Nieważne, że nie gwałcili ale posiadają sprzęt do gwałtu !!!

Rozwiń komentarze (150)