Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
KRO
|

Lekarz apeluje o zawieszenie wypłat 500+. "Sam otrzymuję 500 złotych na moją wspaniałą córkę"

1805
Podziel się

- Zamiast wypłat 500+, przekażmy pieniądze z tego świadczenia na fundusz wsparcia polskich przedsiębiorców - apeluje Bartosz Fiałek, lekarz, specjalista w dziedzinie reumatologii. W rozmowie z Wirtualną Polską podkreśla, że mali przedsiębiorcy tworzą i utrzymują gospodarkę kraju, dlatego trzeba pomóc im przetrwać.

Lekarz apeluje o zawieszenie wypłat 500+. "Sam otrzymuję 500 złotych na moją wspaniałą córkę"
Bartosz Fiałek sam pobiera 500+ na dziecko. Zapewnia, że z chęcią przekaże swoje świadczenie upadającym polskim przedsiębiorstwom (Flickr, Facebook)
bDTCGeJN

"Uważam, że w dobie ogromnej tragedii gospodarczej oraz ekonomicznej pieniądze ze świadczenia 500+ powinny zostać czasowo przekazywane na fundusz wsparcia polskich przedsiębiorców, którzy cierpią z powodu COVID-19" - podkreślił Bartosz Fiałek na swoich kontach na portalach społecznościowych.

Jak dodaje Fiałek, sam pobiera 500+ na dziecko. Zapewnia, że z chęcią przekaże swoje świadczenie upadającym polskim przedsiębiorstwom, "do puli ponad 2 miliardów złotych miesięcznie". W rozmowie z WP Fiałek wyjaśnił, dlaczego zdecydował się na taki apel.

Zobacz także: 500+ przekazane przedsiębiorcom? Lekarz podpowiada rządowi
bDTCGeJP

- Całą gospodarkę kraju utrzymują i tworzą w największym stopniu mali przedsiębiorcy. W momencie, kiedy państwo nie jest w stanie utrzymać ich przy życiu, wydaje mi się oczywiste, że te pieniądze muszą się znaleźć - powiedział Fiałek.

Nasz rozmówca zauważa, że budżet "i tak jest już recesyjny", dlatego też trudno byłoby znaleźć w nim kolejne środki na ratowanie firm. Stąd też jego propozycja.

Pomysły czasowego zawieszenia świadczeń socjalnych, by za zaoszczędzone środki ratować gospodarkę, pojawiają się już od jakiegoś czasu. Już w kwietniu 2020 roku prof. Jerzy Hausner i 12 cenionych ekonomistów zaapelowali, by na czas pandemii zawiesić m.in. wypłacanie 13. emerytur, czy właśnie 500+.

bDTCGeJV
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTCGeKq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1805)
reasumując
4 tyg. temu
Syty głodnego nie zrozumie.
rece
4 tyg. temu
Gościu ma absolutną rację. 500plus w obecnej formie służy wyłącznie hodowli elektroratu jedynie słusznej partii. jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest zwolnienie z podatku dochodowego rodzin z dziećmi. Z PODATKU DOCHODOWEGO!! czyli choć jeden z rodziców (opiekunów) powinien pracować. im więcej zarobisz, tym więcej dostaną twoje dzieci. Proste i uczciwe
Zbeniek
4 tyg. temu
Oczywiście, od pomocy biednym jest MOPS, a rozdawnictwo naszych pieniędzy komu popadnie to zwykła kampania polityczna!
bDTCGeKr
Polak
4 tyg. temu
PiS za nasze pieniądze prowadzi kampanie polityczną, rozdając wszystkim po 500zł!
Zibi
4 tyg. temu
Miło posłuchać kogoś rozsądnego. Szkoda, że w PiSie takich nie ma.
...
Następna strona