Notowania

List od ZUS. Firmy dostaną go ostatni raz

ZUS zaczął wysyłkę trzech milionów listów do przedsiębiorców. To ostatni raz, kiedy firmy dostaną taką informację od Zakładu w formie papierowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
(Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News)

List od ZUS dla firm zawiera informację z podsumowaniem wpłat dokonanych w 2019 roku na indywidualny numer rachunku składkowego - podaje Radio ZET.

To ostatni raz, kiedy zakład rozsyła firmom taką informację w wersji papierowej. Od przyszłego roku wszystkiego będzie można podejrzeć przez internet - podsumowanie wpłat będzie dostępne w formie elektronicznej na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

- Płatnicy, którzy nie mają konta na platformie, wraz z wysyłaną informacją o saldzie otrzymają ulotkę o korzyściach z posiadania profilu na PUE - informuje prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

Obejrzyj też: Ekspert o trzynastkach: To dyskryminacja i wypychanie ludzi na emeryturę

Podkreśla, że list nie jest wezwaniem do zapłaty czegokolwiek, a ma wartość jedynie informacyjną.

Informację z ZUS trzeba sprawdzić ze swoją księgową. Jednak jeśli są jakieś nieścisłości, należy je skorygować przy kolejnej wpłacie - pomniejszając lub powiększając przelew o odpowiednią kwotę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: zus, własna firma, firma, msp, listy od ZUS
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-01-2020

ZUSto złodziejski podatek i nic poza tym

15-01-2020

dedeNo a jak padnie internet jak ostatnio to nawet e-recepty nie pomogą he he he

15-01-2020

ja ŻabaZapis elektroniczny jest ulotny. Pojawia się i znika. Może być łatwo zmieniony. ZUS koszt wydruku przerzuca na ciebie. Tak jak koszt zaplombowania … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (18)