Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Lotnisko w Radomiu na budowę terminala jeszcze poczeka. Jest kolejne odwołanie

Wpłynęło kolejne zażalenie na przebieg aukcji elektronicznej dot. budowy terminala na lotnisku w Radomiu. Czas potrzebny na jego rozpatrzenie, nie opóźni jednak terminu rozpoczęcia prac. Przedstawiciele Państwowych Portów Lotniczych zapewniają, że byli na to przygotowani.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons CC BY)
Lotnisko w Radomiu ma zostać otwarte w 2022 roku.

Przeprowadzona elektroniczna aukcja wzbudziła wątpliwości Budimexu. Jak informuje portal radom.naszemiasto.pl spółka złożyła odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej (KIO) 14 stycznia - 12 dni po otwarciu ofert. Dlaczego?

- Ze względu na problemy techniczne, które miała firma. Był jakiś problem z odświeżaniem ekranu. Budimex uznał, że nie mógł sprawnie uczestniczyć w tej licytacji - informuje Piotr Rudzki, rzecznik Państwowych Portów Lotniczych, cytowany przez portal radom.naszemiasto.pl.

Jednocześnie rzecznik uspokaja, że oczekiwanie na decyzję KIO nie wywoła opóźnień w budowie terminala. Rudzki przekonuje, że "czas na odwołania był wliczony" w "harmonogram prac". Wszystkie strony oczekują teraz na wyznaczenie terminu rozprawy.

Zobacz też: Radom nie do końca czuje skalę inwestycji. "Lotnisko to nie jest obce ciało"

- Finalnie najtańszą ofertę złożyła firma Mirbud - mówi Piotr Rudzki. - Cena była jedynym kryterium wyboru. Ale do czasu decyzji Krajowej Izby Odwoławczej nie będziemy podawali kwot. Musimy czekać - zastrzega rzecznik.

NEWS money.pl. Polska Grupa Lotnicza chce kupić Condor Airlines

Ile czasu? Według słów rzecznika Porty Lotnicze chciałyby podpisać umowę na wykonanie terminala jeszcze w pierwszym kwartale 2020 roku. Zwycięzca postępowania będzie miał 26 miesięcy na realizację inwestycji.

To już druga aukcja na budowę terminala na radomskim lotnisku. Pierwsza, przeprowadzona 12 grudnia, musiała zostać powtórzona z powodu błędu technicznego.

Komisja Europejska przyznała wsparcie dla współpracy z Francją w przygotowaniach do planowania, projektowania i budowy Kolei Dużych Prędkości.
Program kolejowy CPK. Unia Europejska da pieniądze a Francuzi lekcję

Dlatego też spółki Mirbud i Hochtief zaskarżyły tę decyzję do KIO (oprócz nich w aukcji wziął udział także Budimex). Izba nie przychyliła się do zażaleń firm, a obie przystąpiły do ponownej aukcji.

Pierwsze samoloty zaczną korzystać z portu w 2022 r – to najbardziej optymistyczny scenariusz.
Miliony na lotnisko w Radomiu. Inwestycja się opóźni

Port pasażerski w Radomiu ma być gotowy jesienią 2022 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-01-2020

CatoI to jest niesamowite. Politycy utopili tam ponad 100mln zlotych i nadal nic im nie grozi. MS Suski ma sie dobrze. W normalnym kraju te urzedasy juz … Czytaj całość

16-01-2020

AleksanderIle jeszcze pieniędzy zostanie utopine w te beznadziejne przedsięwzięcie. Jeden wielki skandal.

16-01-2020

ZorroSłyszałem że takie same problemy mają z budową stoczni w Radomiu?

Rozwiń komentarze (15)