Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Małe firmy w delegacji. Zaskakujące dane

41 proc. małych i średnich firm wysyła swoich pracowników w delegacje. Ten odsetek z roku na rok jest coraz wyższy. To o tyle ciekawe, że do tej pory wśród "maluchów" wyjazdy służbowe odbywały się rzadko. Dominowały duże przedsiębiorstwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pixabay.com)
Duże zmiany widać w częstotliwości wyjazdów.

Duże zmiany widać w częstotliwości wyjazdów. Jak wynika z badania Diners Club Polska, w tym roku co trzecia firma (32 proc.) wysyła pracowników w podróż służbową minimum raz w tygodniu. Co czwarta robi to 2-3 razy w miesiącu, natomiast co piąta tylko raz w tym okresie.

Odsetek przedsiębiorstw, w których delegacje zdarzają się rzadziej niż raz w miesiącu, wynosi 26 proc..

- W porównaniu do zeszłego roku widać wyraźną zmianę w kierunku zwiększania intensywności wyjazdów. Ponad połowa firm z sektora MŚP wysyła pracowników w podróże służbowej kilka razy w miesiącu. Jeszcze w 2017 r. najpopularniejszym wynikiem były delegacje odbywane rzadziej niż raz w miesiącu - mówi Monika Masztakowska z Diners Club Polska.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Częstotliwość podróży służbowych również uzależniona jest od skali działalności. 63 proc. średnich firmy wysyła pracowników średnio raz na tydzień lub częściej. Z kolei na przeciwnym biegunie są przedsiębiorstwa mikro. Najczęściej (37 proc.) wysyłają pracowników rzadziej niż raz w miesiącu.

Jak wynika z badania Diners Club Polska, firmy z sektora MŚP wysyłają pracowników głównie na jednodniowe delegacje. W przypadku 26 proc. trwają one dwa dni, natomiast w przypadku 25 proc. ankietowanych jeszcze dłużej.

- Z tegorocznych wyników badań wysuwają się dwa trendy. Z jednej strony firmy, które bardzo rzadko wysyłały pracowników w delegacje, robią to jeszcze rzadziej lub w ogóle. Z drugiej strony, przedsiębiorstwa, dla których podróże służbowe są ważnym elementem biznesu, wyjeżdżają częściej i delegacje trwają dłużej - dodała Masztakowska.

Badanie zostało zrealizowane przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych (IBRIS) w październiku 2019 r. na podstawie wywiadów z 500 właścicielami mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw z całej Polski. Wykorzystano metodę telefonicznych standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI). Błąd oszacowania = 4 proc., poziom ufności 0,95.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: transport, wiadomości, msp, delegacja, podróże służbowe
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-11-2019

ŁukPłacą w ten sposób bez ozusowania a nie żadne delegacje. 1 dniowa delegacja, autem pracownika, 3000 km. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby 41% … Czytaj całość

22-11-2019

olokierowcy tira 2 tys wypłaty a reszta 5 tys to dieta

Rozwiń komentarze (2)