Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mały ZUS Plus. Minister: Jest 268 tys. wniosków

Przedsiębiorcy do ostatniej chwili składali wnioski o "Mały ZUS Plus". - Do północy trwała aktywność. Łącznie wpłynęło 268 tys. wniosków - mówi minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Mały ZUS Plus ma objąć 320 tys. osób. (Fot: Jakub Kaczmarczyk)

Poniedziałek był ostatnim dniem, aby skorzystać z "małego ZUS plus". Ulga obejmuje małych przedsiębiorców, których składki będą liczone proporcjonalnie do dochodu.

- Teraz mamy 268 tys. wniosków. To dane na poniedziałkowe przedpołudnie. Aktywność przedsiębiorców trwała do północy. W środę dowiemy się, jaki był ostateczny wynik – mówiła w "Sygnałach Dnia" w radiowej Jedynce minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

- Ale będą kolejne szanse. Jeśli ktoś szacuje, że jego roczne przychody nie przekroczą 120 tys. zł, może zgłaszać się do siódmego dnia każdego miesiąca po możliwość skorzystania z "Małego ZUS-u" – wyjaśniła.

Mały ZUS plus przysługuje przedsiębiorcom przez 3 lata. Ulga jest oczywiście dobrowolna. Trzeb jednak pamiętać że choć niższa składka to więcej pieniędzy na koncie w firmie, które mogą zostać skonsumowane na rozwój, to również mniej pieniędzy odłożonych na emeryturę.

Jak szacuje rząd, w tym roku skorzysta ulgi skorzystać ma 320 tys. osób.

Obejrzyj: Emilewicz: Celem 500 plus nie była wyłącznie demografia”

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: firmy, wiadomości, mały zus plus, mały zus, zus, świadczenia, msp, przedsiębiorcy, Jadwiga Emilewicz
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-03-2020

MoleXMały ZUS = małe emerytury. Ale teraz nikt o tym nie myśli. Jest tu i teraz. Po latach będzie rozpacz, żal i gadanie głupot o oszukaniu, jak obecnie … Czytaj całość

03-03-2020

akdA później będzie płacz, że mała emerytura

03-03-2020

gienek333Dlaczego od przychodu, a nie dochodu?

Rozwiń komentarze (12)