Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mały ZUS Plus przyjęty przez Senat. Całkowita jednomyślność wśród sentatorów

Dzięki nowym przepisom prawo do niższych składek ZUS dla małych firm może objąć 320 tys. przedsiębiorców.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Mały ZUS plus dotyczy firm, które nie przekraczają miesięcznie dochodu do 6 tys. zł i przychodu do 10 tys. zł. (Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News)

Senat przyjął przepisy wprowadzające tzw. Mały ZUS Plus. Za projektem było 97 senatorów, nikt nie był przeciw i nikt się nie wstrzymał.

Ustawa zakłada obniżenie wysokości składek dla najmniejszych przedsiębiorstw i uzależnienie ich od dochodów z roku poprzedniego. Dotyczy to firm, które nie przekraczają miesięcznie dochodu do 6 tys. zł i przychodu do 10 tys. zł.

Mały ZUS ma wejść w życie od lutego 2020. Uprawnieni do Małego ZUS w obecnej formule powinni zgłosić chęć korzystania z tej ulgi do 8 stycznia 2020 r.

Obejrzyj też: Mały ZUS+. "Krok w dobrym kierunku, ale w tej formie nie do przyjęcia"

Projekt ustawy dotyczący zmian w składkach ZUS został przygotowany przez resort rozwoju, kierowany przez Jadwigę Emilewicz.

- Dzięki rozszerzeniu Małego ZUS-u najmniejsi przedsiębiorcy każdego miesiąca zaoszczędzą średnio po kilkaset złotych – zapewniała niedawno Emilewicz.

I zachęcała, że przedsiębiorca, którego przeciętny miesięczny dochód w 2019 r. wynosił 2800 złotych, w przyszłym roku będzie płacił na ubezpieczenia społeczne 442,96 zł miesięcznie plus obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne. Jego korzyść w stosunku do pełnej składki ZUS w 2020 roku, bez ubezpieczenia zdrowotnego, wyniesie zatem 549,34 zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: mały zus plus, składka zus, msp, firma
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-12-2019

Drobny przedsiębiorcaDiabeł tkwi w szczegółach. Bo jakby było 6 tys dochodu ALBO 10tyś przychodu to mogłoby być OK Ale te szpece od cwaniactwa wymyśliły I zamiast ALBO i … Czytaj całość

18-12-2019

MarsMały ZUS w Polsce droższy od normalnego w Czechach:) Ale luksus dla kapitalistów. Szwajcaria: nie płacisz podatków i nie prowadzisz księgowości przy … Czytaj całość

18-12-2019

EdekA czy będzie obniżka zlodziejski ego ubezpieczenia zdrowotnego.... Kto pracuje na etacie i ma firmę płaci dwa razu ubezpieczenie zdrowotne i mając nic … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (14)