Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
mały zus
21.11.2019 13:18

Mały ZUS plus. Rząd chce obniżyć ZUS najmniejszym firmom

Rząd przyjął projekt ustawy, która obniży ZUS dla firm o najniższych przychodach. - To rozwiązanie, które pomoże rozwinąć skrzydła małym przedsiębiorcom - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Rozszerzenie "małego ZUS" obejmie kolejnych 320 przedsiębiorców (Fot: Paweł Supernak)

- Mamy już pierwsze rozwiązanie zapowiedziane na pierwsze 100 dni rządu - powiedział premier na konferencji po posiedzeniu rządu. - Ten mały ZUS pozwoli rozwinąć żagle firmom, które dopiero zaczynają działalność. - Najbardziej zależy nam na rozwoju rodzimego kapitału. Chcemy, żeby polski kapitał był podstawą naszego modelu gospodarczego. To pomoc dla przedsiębiorców, żeby mogli jak najszybciej rosnąć na naszym rynku - zapewnił.

- To kontynuacja zmian, które wprowadziliśmy na początku roku, z którego już korzysta 180 tys. przedsiębiorców - wtórowała premierowi minister Jadwiga Emilewicz. Szacuje ona, że rozszerzenie "małego ZUS" obejmie kolejnych 320 tys. przedsiębiorców.

Powiększenie tej grupy to koszt w okolicach 1,3 mld zł. To dla państwa, bo sami przedsiębiorcy wyjdą na plus. Oszczędności miesięczne to kilkaset złotych, a rocznie nawet kilka tysięcy złotych. Jak pisaliśmy w money.pl, projekt ustawy był gotowy już przed wyborami.

Projekt zakłada obniżenie wysokości składek dla najmniejszych przedsiębiorstw i uzależnienie ich od dochodów z roku poprzedniego. Dotyczy to firm, które nie przekraczają dochodu do 6 tys. zł i przychodu do 10 tys. zł.

- Zakładamy, że Sejm i Senat szybko przyjmą te rozwiązania, żeby weszły w życie od 1 stycznia - powiedziała Emilewicz. - Apelujemy do parlamentarzystów, żeby szybko pracowali, byśmy mogli zrobić przedsiębiorcom prezent pod choinkę - dodała.

PiS ma już na koncie jedną ustawę obniżającą składkę na ZUS.
Mały ZUS dla firm coraz bliżej. Projekt gotowy, jest już wycena pomysłu

Obejrzyj także: Dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców. Minister Emilewicz stawia sprawę jasno

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-11-2019

przedsiębiorcanie chce żadnych "prezentów" bo wiem czym się one kończą. Chcę przejrzystego i stabilnego prawa, nie ustaw głosowanych nocą, dopychanych … Czytaj całość

21-11-2019

Ael łaskaAle prezent... a kto z mikro przedsiębiorców ma dochód na poziomie 6 tys zł rocznie??? - tylko Ci , którzy działająw szarej strefie i niewystawiają … Czytaj całość

21-11-2019

Ryszarda miskę ryżu dorzucicie?

Rozwiń komentarze (110)