Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Martyna Kośka
Martyna Kośka
|
aktualizacja

Masz pytania o tarczę antykryzysową? Eksperci rozwieją wątpliwości

8
Podziel się

Prowadzisz firmę i gubisz się w gąszczu przepisów antykryzysowych? Skontaktuj się z nami. Eksperci z różnych dziedzin odpowiedzą zupełnie bezpłatnie na pytania. Na money.pl będziemy publikować podpowiedzi pisane razem z inicjatywą EksperciPomagaja.

Tarcza antykryzysowa jest niezrozumiała? Eksperci pomogą przez nią przebrnąć
Tarcza antykryzysowa jest niezrozumiała? Eksperci pomogą przez nią przebrnąć (money.pl)
bEqoEvQl

Pytania możecie zadawać przez platformę Dziejesie.wp.pl

Od trzech miesięcy firmy działają w zupełnie nowych dla siebie okolicznościach. Okazało się, że z dnia na dzień wszystko wokół nas może się wywrócić do góry nogami i przygotowane wcześniej plany, strategie, lista zamówień na wiele miesięcy do przodu, stają się niepotrzebną makulaturą.

Jeszcze zimą tego roku przedsiębiorcy nie musieli wiedzieć, czym jest świadczenie postojowe, nie gubili się w gąszczu tarcz antykryzysowych i nie potrzebowali mikropożyczki w wysokości 5 tys. zł. To wszystko się jednak zmieniło.

bEqoEvQn

Aby choć trochę pomóc przedsiębiorcom, money.pl we współpracy z inicjatywą EksperciPomagaja.pl, odpowie na wasze pytania. W każdym tygodniu będziemy publikować informacje na najciekawsze kwestie związane z koronakryzysem. Wątpliwości prawne, zarządcze czy hrowe rozwieją wybitni eksperci.

Zobacz także: Obejrzyj: Tarcza 4.0. Przymusowy <a href="https://msp.money.pl/wiadomosci/poradniki/artykul/prawo-do-urlopu,117,0,2416501.html">urlop</a> bez zgody pracownika. "Rozsądne rozwiązanie"

Bezpłatne porady są bardzo ważne w czasie, gdy mali przedsiębiorcy liczą każda złotówkę i często nie mogą sobie pozwolić na opłacenie konsultacji z prawnikiem czy księgowym, a przecież od tego może zależeć ich przetrwanie. W obecnych warunkach szczególnie trudno im konkurować z koncernami, które nie dość, że mają więcej wolnych środków finansowych, to jeszcze zatrudniają sztaby prawników, marketingowców i informatyków reagujących na bieżąco na zmieniające się makro otoczenie.

bEqoEvQt

Zapraszamy więc wszystkich mikro i małych przedsiębiorców do korzystania z platformy EksperciPomagaja.pl.

Jak to działa? Eksperci z różnych obszarów rejestrują propozycje pomocy. Porady są bezpłatne, ale zachęcamy do dokonania darowizny na wskazany cel. Wielu pomagających wskazało publiczne zbiórki środków na walkę ze skutkami COVID-19.

Przedsiębiorców zapraszamy do zadania pytań w obszarach:

bEqoEvQu

Prawa pracy
• Prawa spółek
• ZUS
• Kwestii związanych z tarczami finansową i antykryzysową
• Podatkami
• Sprawami HR i kadr

Dzięki wspólnym działaniom jesteśmy w stanie jeszcze skuteczniej docierać do potrzebujących pomocy.

bEqoEvQO
KOMENTARZE
(8)
Domi
rok temu
Poc na wodę jak cały PiS. Żenada
taki myk
rok temu
spółki osobowe, z wyjątkiem sp cywilnych, nie mają możliwości korzystania z pomocy z PUP, chociaż płacą podatki i ZUS, jako osoby prowadzące działalność...
asdfg
rok temu
Co z osobą współpracującą? Wpisywać jako pracownika? współwłaściciela? Nawet zus mi nie odpowiedział.
bEqoEvQP
hans
rok temu
Kiedy szesnastki dla górników? Na basen mi brakuje
darek
rok temu
Tarcza finansowa to szansa by wyjść z tej dziwnej sytuacji, gdzie cały świat dosłownie zamarł. Tak czy inaczej jest ogrom informacji na stronę pfr, także każdy może uzyskać informacje jak złożyć wniosek, ile może dostać i co dalej.