Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
turystyka
25.09.2019 11:20

Neckermann Polska niewypłacalny. Jest oficjalne oświadczenie

Biuro podróży Neckermann Polska złożyło oświadczenie o niewypłacalności. Na wakacjach z tym biurem jest 3,6 tys. turystów. Neckermann jest częścią Thomasa Cooka i jego niewypłacalność jest związana z ogłoszonym w poniedziałek bankructwem brytyjskiego biura podróży.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Neckermann Polska. Biuro podróży wstrzymało sprzedaż wycieczek (Fot: Beata Zawrzel)

Dane o liczbie klientów przebywających za granicą podała nam Marta Milewska, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Zgodnie z prawem Neckermann Polska musiał złożyć wniosek o niewypłacalności, aby Urząd Marszałkowski mógł rozpocząć procedurę ściągania klientów do Polski.

Urząd Marszałkowski poinformował że zna miejsca pobytu turystów korzystających z oferty biura i wraz z Allianz Partners (ubezpieczycielem Neckermanna) będą wspólnie sprowadzać klientów do kraju. Inne biura podróży zgłaszają się już do Urzędu z informacją o wolnych miejscach w czarterowanych przez nich samolotach, aby usprawnić procedurę powrotu klientów Neckermanna. "Wszyscy będą bezpieczni i spokojnie wrócą do kraju" – zapewniają przedstawiciele urzędu.

Klienci, którzy dodatkowo opłacili swój pobyt zagranicą, powinni zachować fakturę lub paragon. Dzięki temu otrzymają zwrot kosztów z funduszu gwarancyjnego. Urząd jednocześnie podkreśla, że w przypadku wykupienia wakacji u niemieckiej siedziby Neckermanna, Polacy muszą zgłosić się do niemieckich służb, gdyż Urząd Marszałkowski może pomóc wyłącznie klientom Neckermann Polska.

W najbliższych dniach również pojawi się wniosek o ogłoszenie upadłości biura podróży. Neckermann Polska poinformował również, że z dniem 25 września zawiesza działalność.

Touroperator wskazał, że przyczyną zawieszenia działalności operacyjnej jest upadek brytyjskiego biura podróży Thomas Cook, który jest 100 proc. właścicielem Neckermann Polska. W komunikacie podkreślono, że "pomimo stabilnej kondycji finansowej (firma) nie może funkcjonować samodzielnie bez swojej spółki-matki".

"Zła i szkodliwa działalność naszych właścicieli i zarządu Thomasa Cooka spowodowała, że wymagana była podwójna płatność naszych klientów (pomimo, iż opłaciliśmy już raz hotele, wpłacając pieniądze do TC). Miejsca w samolotach mieliśmy już wykupione, ale konieczność podwójnej opłaty, a także serwisu na miejscu spowodowała niemożność prowadzenia działalności operacyjnej" – napisał pracownik Neckermann Polska na jednej z wewnętrznych grup firmy na Facebooku, do której dotarł money.pl.

Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego spotkali się we wtorek 25 września z władzami Neckermann Polska, by przedyskutować trudną sytuację biura podróży. Spotkanie miało miejsce z powodu problemów polskich turystów, których wyrzucano z zagranicznych hoteli.

Jeszcze w poniedziałek biuro podróży zapewniało, że jej sytuacja finansowa jest "stabilna". "Wszyscy polscy Klienci Neckermanna, zarówno ci, którzy obecnie przebywają za granicą, jak i ci, którzy jeszcze nie wyjechali na swoje wakacje, będą realizowali swoje wyjazdy wakacyjne zgodnie z planem" – przekonywał zarząd Neckermanna.

KOMUNIKAT NECKERMANN POLSKA:

(Neckermann Polska)
(Fot: Neckermann Polska)
(Neckermann Polska)
(Fot: Neckermann Polska)

Zobacz: Frankowicze oburzeni. "Prezydent nie dotrzymał słowa"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-09-2019

PolakA na początku afery mówili,że są niezależni od brytoli.

25-09-2019

PoldekDecyduje naiwność klientów. Wpłacają za wycieczką i myślą, że wszystko jest opłacone. A tak nie jest. Biuro podróży A pobiera kwotę od klienta i … Czytaj całość

25-09-2019

qqmoże Schetyna pomoże, on kocha niemców i ich firmy

Rozwiń komentarze (180)