Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Nextbike z gigantycznym problemem. Spółka zależna ogłosi upadłość

8
Podziel się

NB Tricity, spółka zależna Nextbike, przygotowuje wniosek o ogłoszenie upadłości. To pokłosie odstąpienia od umowy dotyczącej Systemu Roweru Metropolitalnego, który miał połączyć Trójmiasto.

Nextbike straci firmę zależną NB Tricity.
Nextbike straci firmę zależną NB Tricity. (Shutterstock.com, Angelina Dimitrova)
bDTCtzIl

Od umowy odstąpiło Stowarzyszenie Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot. Nałożyło też na NB Tricity kary umowne w wysokości ponad 22 mln złotych. To sprawiło, że spółka stała się niewypłacalna i dlatego zapadła decyzja o ogłoszeniu upadłości – podaje PAP.

Nie udało się też przedsiębiorstwu zawrzeć układu z wierzycielami w ramach postępowania restrukturyzacyjnego w NB Tricity. Upadek spółki zależnej zwiastuje czarne chmury nad firmą Nextbike Polska. Już wcześniej prezes firmy Paweł Orłowski zapewniał, że restrukturyzacja jest "najlepszą z opcji".

"W naszej ocenie, postępowanie restrukturyzacyjne, któremu chcemy poddać spółkę NB Tricity to najlepsza z dostępnych opcji, która pozwoli na kontynuacje projektu Mevo. Realizacja tego projektu jest ważna dla wszystkich zaangażowanych stron: użytkowników, zamawiającego – samorządów oraz dostawcy, czyli spółki" – napisał Orłowski w specjalnym oświadczeniu

bDTCtzIn
Zobacz także: Zobacz także: Kongres 590 - Konferencja PKP

NB Tricity miał uruchomić oraz zarządzać Systemem Roweru Metropolitalnego OMG-G-S+ składającego się z ponad 4 tys. rowerów z napędem elektrycznym oraz 660 stacji rowerowych.

Stosowna umowa o wartości 40,3 mln złotych brutto, została zawarta w czerwcu 2018 roku ze Stowarzyszeniem Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot. Nextbike jednak wcześniej poinformował, że koszt uruchomienia systemu będzie wyższy. Nie udało się także uniknąć opóźnień przy wykonaniu drugiego etapu tego systemu.

bDTCtzIt

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDTCtzIO
KOMENTARZE
(8)
msw
rok temu
tak to jest gdy ktos za wszelka cene chce wygrac przetarg i zle kalkuluje koszty...
august
rok temu
Na rowerkach zbankrutowali. Dobre... Geniusze biznesu...
TKM
rok temu
Śmierdzi wałkiem na odległość
bDTCtzIP
FRR
rok temu
Lecz urzędnicy w Gdańsku przez miesiące pobierali kosmiczne wynagrodzenia ( pobierają ) gdzie powinni wiedzieć że to kpina.
Tomek
rok temu
Jak ten interes miał działać, skoro abonament kosztował około 10 zł MIESIĘCZNIE, za wypożyczanie 2x dziennie, baza rowerowa 1200 sztuk :D Miasto dopłacało jakieś kosmiczne sumy... janusze interesu.. gorzej nie dało się tego zrobić. p.s. tam było sporo egzemplarzy elektronicznych... więc w ogóle całe to przedsięwzięcie bezsensu...