Notowania

akwizycja
15.01.2019 19:50

Nowy Styl idzie na zachód. Polski producent przejął niemiecką firmę Kusch+Co

Producent wyposażenia biur, Grupa Nowy Styl, przejął niemiecką firmę Kusch+Co – dowiedziało się money.pl. Dla przedsiębiorstwa z Polski to szansa, by mocniej porozpychać się łokciami na europejskim rynku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Kusch+Co)
(Fot: Kusch+Co)

Kusch+Co to rodzinna firma z Niemiec, która robi meble dla biur, lotnisk, terminali morskich, szpitali i ośrodków opieki.

Deweloperzy i architekci sięgają po wizualizacje mieszkań w technologii VR

Siedziska i ławki Kusch+Co można spotkać w poczekalniach ponad 240 lotnisk na całym świecie, m.in. we Frankfurcie, na paryskim Roissy-Charles-de-Gaulle, w Stockholm Arlanda, a także na Bali (Indonezja) czy w stolicy Kostaryki.

Teraz można już mówić, że to polska firma. Jak dowiedziało się money.pl, Grupa Nowy Styl przejęła Kusch+Co. Nasz krajowy producent traktuję tę transakcję jako szansę do mocniejszego zaistnienia na rynkach europejskich oraz wejście w nowe segmenty.

- Wkraczamy w nowy, bardzo atrakcyjny sektor biznesu, zwiększając tym samym dywersyfikację działalności. Europejski rynek opieki medycznej jest olbrzymi, a trendy demograficzne determinują jego dalszy wzrost – komentuje Rafał Chwast, wiceprezes Grupy i dyrektor finansowy.

Grupę Nowy Styl tworzy 16 spółek oraz 29 showroomów w Europie i na Bliskim Wschodzie. Dzięki transakcji polski firma stanie się też właścicielem nowoczesnego zakładu produkcyjnego w Hallenbergu, a także powiększy się o załogę 250 pracowników.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-01-2019

dziwakPlatfusy. Ja bym protestował.

15-01-2019

GrzesiekBrawo !!! Oby tak dalej !!!

15-01-2019

BKBrawo życzę powodzenia

Rozwiń komentarze (35)