Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Odmrażanie gospodarki. Do biurowców wkrótce powróci 10-15 proc. pracowników

18
Podziel się

Wraz z otwarciem żłobków i przedszkoli, a w przyszłości z kolejnymi etapami odmrażania gospodarki, firmy powinny przygotować się na powrót pracowników do biur. Chodzi tu szczególnie o zapewnienie im bezpieczeństwa. Według szacunków firmy JLL biura zapełnią się w 10-15 proc.

W związku z łagodzeniem obostrzeń pracownicy zaczną wkrótce wracać do biur.
W związku z łagodzeniem obostrzeń pracownicy zaczną wkrótce wracać do biur. (Getty Images)
bErovklh

JLL szacuje, że obecnie w biurach przebywa ok. 5 proc. pracowników - podaje portal forsal.pl. Sytuacja ta powinna się jednak zmienić wkrótce. Wpływ na to będzie mieć odmrażanie gospodarki i związane w tym rozluźnienia w przemieszczaniu się.

- Dlatego przygotowując scenariusz powrotu, firmy nie powinny skupiać się na tym, jak najszybciej zakończyć home office, ale w jaki sposób zapewnić swoim ludziom poczucie bezpieczeństwa i zminimalizować ryzyko zarażenia w przestrzeni biurowej - powiedział lider zespołu doradztwa ds. środowiska pracy w JLL Jakub Zieliński, cytowany w komunikacie.

Co mogliby zrobić pracodawcy? Skutecznym może się okazać lepsze poznanie swoich pracowników oraz ich zachowania w miejscu pracy. Pozwoli to przygotować się na potencjalne zagrożenia oraz odkryć sytuacje, w których mogłoby dojść do zakażenia koronawirusem wśród pracowników.

bErovklj
Zobacz także: Zobacz też: Teorie spiskowe związane z 5G. Minister reaguje

Taka wiedza pozwoliłaby pracodawcom przygotować miejsca pracy i przestrzeń dookoła w taki sposób, by zminimalizować ryzyko.

- W praktyce będzie to polegać na wyborze stanowisk pracy, przy których pracownicy mogą siadać, określeniu, z których salek konferencyjnych będziemy korzystać, ile osób może w nich przebywać, i zadecydowaniu, w jaki sposób powinien odbywać się ruch w przestrzeniach wspólnych - podkreślił Zieliński.

bErovklp

- Biuro będzie musiało zawierać system oznaczeń podobnych do tych, które znamy z miejsc użyteczności publicznej. Warto jednak, aby nie budziły one negatywnych skojarzeń i nie powodowały dyskomfortu. Niewykluczone też, że firmy będą musiały wprowadzić ruch jednostronny na powierzchni biurowej oraz plany rotacji pracowników - dodał, cytowany przez forsal.pl.

Jak wskazują autorzy raportu, ostatni element będzie szczególnie ważny w momencie, kiedy do biur powróci ok. 35 proc. pracowników. Szczególnie problematyczny będzie fakt nieposiadania odpowiedniej liczby biurek przy uwzględnieniu obowiązku zachowania dwumetrowej odległości. Rotacja pracowników w tym wypadku będzie niezbędna.

bErovklq

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bErovklK
KOMENTARZE
(18)
Aniela
rok temu
Dobre dzialania jakie widzimy daje mozliwosc zeby normalnosc wrocila wmiare szybko ale przede wszystkim bezpiecznie.
mietek
rok temu
Co to za dziwactwa? Włączenie głupiej klimatyzacji w biurowcu oznacza, że wszyscy się zarażają w kilka godzin. Kończcie z tym cyrkiem i "obostrzeniami" bo to nie ma najmniejszego sensu. Jakoś z powodu grypy nikomu nie przyszło do głowy zamrażać całych krajów, a ludzie też każdego roku umierają na powikłania. Inni umierają na choroby onkologiczne, a jeszcze inni na choroby serca. Biologiczne życie ma to do siebie, że kiedyś się kończy (chwała Bogu za to). Nikogo nie chronicie tylko zarzynacie firmy i prowadzicie ludzi do bezrobocia i głodu. Wiele wskazuje na to, że że rządy chcą zrobić reset znanego ładu polityczno-gospodarczego i doprowadzić do utworzenia rządu światowego, a żeby to zrobić to najpierw trzeba wszystko rozwalić. I to się właśnie dzieje. Koronkowy wirus to tylko pretekst żeby wszystkich załapać za twarz. Prawda jest taka, że ofiar wirusa będzie tyle ile ma być i nic się na to nie poradzi. Poradzić można natomiast na ilość ofiar upadającej ekonomii, a tych będzie wielokrotnie więcej. Załamanie gospodarcze doprowadzi prawdopodobnie również do wojny. I tam trupów nie będą setki ani tysiące tylko grube miliony.
Manowar
rok temu
Czyli wszystko powoli się prostuje, ludzie wracają do pracy a firmy zaczynają działać. Brawo rząd !
bErovklL
Ash Ketchup
rok temu
Jak widać Morawiecki wraz z rządem mają głowę na karku i dobrze zaplanowali odmrożenie gospodarki !
Nihil
rok temu
Gdyby opozycja rządziła to byśmy nie mieli takich wyników, tarcza antykryzysowa i odmrożenie gospodarki przyniosło efekty.