Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Odmrażanie gospodarki zachęciło Polaków do zakładania nowych przedsiębiorstw

32
Podziel się

W maju nastąpiło odbicie w liczbie zarejestrowanych nowych przedsiębiorstw przez Polaków. W efekcie odmrażania gospodarki nad Wisłą założono niemal 80 proc. więcej biznesów niż w kwietniu. Jednak spółek powstało tylko o 10 proc. więcej w tym samym okresie.

Odmrażanie gospodarki wywołało pewien optymizm wśród polskich przedsiębiorców (zdj. ilustracyjne).
Odmrażanie gospodarki wywołało pewien optymizm wśród polskich przedsiębiorców (zdj. ilustracyjne). (Adobe Stock)
bEqBmZed

Wraz z kolejnymi etapami luzowania obostrzeń Polacy chętniej zakładali nowe firmy - informuje "Puls Biznesu". Z danych Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG)
, na które powołuje się dziennik, wynika, że odbicie widać szczególnie w przypadku indywidualnych działalności gospodarczych, których w maju pojawiło się 18,4 tys.

To wynik lepszy od kwietniowego niemal o 80 proc. W kwietniu bowiem zarejestrowano 10,3 tys. nowych firm jednoosobowych.

"PB" podaje, że majowe rezultaty można porównywać z tymi z marca, kiedy to założono 18,9 tys. indywidualnych działalności gospodarczych. Pierwszej połowy tamtego miesiąca nie objęło jednak zamrożenie gospodarki.

bEqBmZef
Zobacz także: Zobacz też: Wzrost <a href="https://money.pl/podatki/">podatków</a> i likwidacja <a href="https://msp.money.pl/wiadomosci/poradniki/artykul/trzynastka-dodatkowe-wynagrodzenie-roczne,42,0,2424362.html">trzynastek</a>. Strategia na wyjście z kryzysu

Różnicę przy zapale w zakładaniu nowych firm widać przy porównaniu danych z lat ubiegłych. Majowy wynik z tego roku jest o 35 proc. niższy, niż choćby z analogicznego okresu rok wcześniej, kiedy to powstało 28,4 tys. działalności.

Znacznego odbicia nie widać także w przypadku nowych spółek. W maju w KRS zarejestrowano ich 3,2 tys. W porównaniu z kwietniem liczba nowych spółek wzrosła o 10,3 proc.

bEqBmZel

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEqBmZeG
KOMENTARZE
(32)
Wiking
rok temu
Wszedzie dobrze, gdzie nas nie ma, ale widze, ze w Polsce coraz lepiej. Czas na powrot.
Marian
rok temu
Sam zaraz zaloze wlasna dzialalnosc. Widze, ze nie ma sie czego bac. Rzad trzyma reke na pulsie!
Wieslaw
rok temu
Przeciez jak Polacy widza pomoc od rzadu, to i zakladaja nowe przedsiebiorstwa.
bEqBmZeH
Aga
rok temu
Zakładają firmy, bo pracodawcy nie chcą już zatrudniac na umowę o pracę, natomiast proponuja B2B, ot cała przyczyna wzrostu.
glocal guy
rok temu
Nie wiem, czy jeszcze kiedyś odważę się założyć firmę w Polsce. Obecną działalność związaną m.in. z turystyką przenoszę do innego kraju. W PL może będę rejestrował się w pośredniaku dla ubezpieczenia.
...
Następna strona