Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Podatki jeszcze nie tak przyjazne. Z nowych zasad przedsiębiorcy skorzystają dopiero za rok

21
Podziel się

Kto już w tym roku skorzysta z nowych zasad rozliczania strat, popełni błąd. I będzie miał do czynienia ze skarbówką.

Firmy, które w 2019 roku miały dochód i chcą rozliczyć stratę z roku 2018, mogą rozliczyć maksymalnie jej połowę.
Firmy, które w 2019 roku miały dochód i chcą rozliczyć stratę z roku 2018, mogą rozliczyć maksymalnie jej połowę. (East News, ARKADIUSZ ZIOLEK/East News)
bEixgoet

W aktualnie obowiązujących przepisach podatkowych pojawiła się nowa zasada, że przedsiębiorca może odliczyć od bieżącego dochodu całą stratę do wysokości 5 mln zł. Ale to pułapka - przestrzega piątkowa "Rzeczpospolita".

Kierowanie się ustawami o PIT i CIT bowiem nie wystarczy, trzeba jeszcze znać treść broszur Ministerstwa Finansów. A z nich wynika, że w tym roku trzeba jeszcze rozliczyć się po staremu.

Kto tego nie zrobi, może liczyć się z karą grzywny. Skarbówka może mu też naliczyć zaległość wraz z odsetkami.

bEixgoev

Dlatego też firmy, które w 2019 roku miały dochód i chcą rozliczyć stratę z roku 2018, mogą rozliczyć maksymalnie jej połowę.

Obejrzyj: Nie podałeś aktualnych danych? Zapłacisz VAT za kontrahenta

Dopiero w zeznaniach podatkowych składanych w przyszłym roku będzie można rozliczyć całą stratę z 2019 roku i jej połowę z lat wcześniejszych.

bEixgoeB

Jak podkreślają eksperci, z którymi rozmawiała gazeta, to kolejny przykład rozwiązania, które miało być przyjazne dla przedsiębiorców, a może im narobić kłopotów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEixgoeW
pit
msp
KOMENTARZE
(21)
Ja
rok temu
500+ dla ciężarnych seniorów - tak w jednym zadaniu można podsumować błyskotliwość PiS
Jurk
rok temu
pis to dopiero pułapka
afs
rok temu
PIS to oszuści
bEixgoeX
Fun fact
rok temu
Podatki jeszcze nie tak przyjazne? ?!! Coś jakby Lucyfer napił się święconej wody? Niedawno Jakubas słusznie przypomniał że zamiast ludzkiej twarzy Resort Finansów ma Wilczą mordę i to jest jedyna prawda niestety w tym temacie. W tym resorcie podobnie jak w Brukseli powinni przed wejściem zainstalować se alkomaty. Niech mi Kto powie po co ten absurd z fakturami? Jak ktoś będzie chciał naciągnąć na przykład nabić sobie koszty paliwa, to zatankuje w kanistry ze 100 litrów a może i 200 weźmie fakturę paliwo sprzedaż sąsiadom albo rodzinie W czym problem ?
qwerty
rok temu
https://www.emeryturazwallstreet.com/
...
Następna strona