Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Podatki. Skarbówka utrudnia biznes. Narzeka coraz więcej szefów

71
Podziel się:

Dwa lata temu działania resortu finansów utrudniały prowadzenie biznesu co trzeciej firmie. Dziś niezadowolonych jest dwa razy więcej. Narzekają przede wszystkim na zaostrzającą się politykę podatkową.

Podatki. Firmy narzekają na jakość prawa
Podatki. Firmy narzekają na jakość prawa (PAP)
bEDHRiKZ

Aż 78 proc. dyrektorów finansowych narzeka na coraz ostrzejszą politykę podatkową. Jak pokazuje badanie przeprowadzone przez Grant Thornton i towarzystwo ubezpieczeniowe Euler Hermes dla "Pulsu Biznesu", pokazuje zdecydowane pogorszenie nastrojów. W zeszłym roku na problem polityki podatkowej wskazało o 6 pkt proc. mniej respondentów, a w 2017 r. — aż o 35 pkt proc.

Tylko 20 proc. osób zarządzających finansami przedsiębiorstw nie dostrzega zmian w polityce podatkowej realizowanej przez fiskusa. Tylko 2 proc. badanych jest zdania, że przepisy są łagodniejsze.

Głównym problemem jest jakość stanowionego prawa. Do zmian wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni. Natomiast bez odzewu pozostają prośby o jasność i czytelność przepisów – wskazują cytowaniu przez gazetę eksperci.

bEDHRiLb
Zobacz także: Obejrzyj także: "Podatki w Polsce nie są wysokie". Zbigniew Jakubas o biznesie nad Wisłą i rajach podatkowych
bEDHRiLC
KOMENTARZE
(71)
mała firma
2 lata temu
uproszczenie całego systemu podatkowego dałoby miliardy całej gospodarce. Szkoda że politycy tego nie rozumieją. Mogłoby być pięknie i przyjemnie. Jako przedsiębiorca już nie myślę o dalszym rozwoju firmy, choć kiedyś miałem wielkie ambicje. Teraz to jak najmniejsze zatrudnienie, inwestycje tylko niezbędne, ograniczenie eksportu. Byle spokojnie bez stresu i nerwów.
nieduża firma
2 lata temu
Tak jak niektórzy tu, ograniczam niestety działalność, nie będę zatrudniał ludzi, nie będę eksportował, inwestycje tylko te niezbędne. Kiedyś miałem ambicję, a teraz myślę że to nie warte stresu i nerwów w tym systemie prawno podatkowym.
przedsiębiorc...
2 lata temu
Kiedy rozpocznie się wreszcie upraszczanie systemu podatkowego? Czy politycy nie widzą że to wpłynie mega pozytywnie na polską gospodarkę...:(
bEDHRiLD
Szef firmy
2 lata temu
Bełkot money
Aron
2 lata temu
Mam kontrole skarbowa od kilku miesięcy szukają byle czego tylko żeby decyzja walnąc karę domiar dopłatę . Tylko o to chodzi . Nawet tego nie ukrywają . Zobaczcie jak żyje się w innych krajach a co dzieje się w tym polskim komunizmie . Smutne ale u nas to dno . Zajeżdża przedsiębiorców Na amen
...
Następna strona