Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
podatki
07.01.2008 07:34

Będą niższe podatki dla przedsiębiorców

Obniżenie stawki podatku CIT w ciągu czterech lat z 19 do 15 procent zapowiada wiceminister finansów Stanisław Gomułka.

Podziel się
Dodaj komentarz

Obniżenie stawki podatku CIT w ciągu czterech lat z obecnych 19 do 15 procent lub nawet poniżej tego poziomu - to zdaniem "Gazety Prawnej", jeden z głównych celów nowego wiceministra finansów Stanisława Gomułki.

W rozmowie z "Gazetą Prawną" Stanisław Gomułka wskazuje pięć podstawowych punktów, które będzie chciał zrealizować jako wiceminister finansów.

Wśród nich jest obniżenie deficytu sektora finansów publicznych poniżej 3 procent PKB i trwałe spełnienie kryteriów wymaganych dla przyjęcia euro, zmniejszenie zatrudnienia w sektorze samorządowym i rządowym w ciągu czterech lat o 10 procent, zmniejszenie sztywnych wydatków budżetowych o 20 punktów procentowych oraz stymulowanie wzrostu aktywności ludzi w wieku ponad 50 lat.

Wypowiadający się dla "Gazety Prawnej" eksperci podkreślają, że realizacja tych propozycji może być politycznie kosztowna, ale na pewno przyniosłaby korzyści polskiej gospodarce i będzie krokiem w stronę irlandzkiego wzorca.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: podatki, cit, reforma finansów publicznych, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, baza wiedzy, najważniejsze, msp, czołówki, zarzadzanie
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz