Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Blisko 60 proc. drobnych przedsiębiorców nie ufa rządowi PiS

Blisko 60 proc. drobnych przedsiębiorców nie ufa rządowi PiS

Fot. PIOTR SMOLINSKI / POLSKA PRESS
Aż 57 proc. małych polskich firm nie ma zaufania do decyzji rządu premier Beaty Szydło i nie wierzy, że jej ekipa poprawi on warunki prowadzenia biznesu w Polsce - wynika z badania Instytut Badań i Analiz OSB przeprowadzonego na zlecenie portalu Firmy.net.

Mali przedsiębiorcy obawiają się niejasnych, zawiłych i niekorzystnych dla prowadzenia działalności gospodarczej zmian w prawie, wzrostu podatków, kosztów działalności (szczególnie związanych z zatrudnianiem pracowników).Martwią się również o stabilizację gospodarczą w kraju z powodu braku ukierunkowanych działań ku rozwojowi i wsparciu sektora małych firm.

Wątpliwości dotyczą również wydatków budżetowych, związanych z planami spełnienia kosztownych obietnic wyborczych - czytamy w raporcie Instytutu Badań i Analiz OSB.

Przedsiębiorcy obawiają się także destabilizowania pracy w ich firmach przez wzmożone kontrole organów skarbowych.

Spośród 1,1 tys. mikro i małych przedsiębiorców, 29 proc. "zdecydowanie" nie ufa PiS, 28 proc. "raczej" jest na nie. Grupa 23,6 proc, nie wskazała swojego stanowiska. Tylko 7 proc. ankietowanych zdecydowanie opowiada się za polityką rządu PiS.

Zwolennicy oczekują podwyższenia kwoty wolnej od podatku oraz wzmocnienia pozycji konkurencyjnej polskich przedsiębiorców poprzez opodatkowanie zagranicznych koncernów i sklepów wielkopowierzchniowych oraz zwalczania "szarej strefy".

Zobacz także: Ile wynosi szara strefa w Polsce

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
ZIORYTOWQANY
83.11.235.* 2016-04-15 10:15
jak to jest możliwe i czy zgodne z prawem żeby osoba niepenosprawna prowadząca działalnośc gospodarczą (księgowa) musiał po raz drugi płacic skłqadke zdrowotną.Mając 850 zł renty inwaldzkiej z zasiłkiem pielegnacyjnym ZUS pobiera jej składke zdrowotną w wys. ok.150 zł. Po raz drugi musi zapłacic tqaką skłqadke prowadząc dzianośc gospodar5czą w wys. 250 zł.takie prawo dla smiertelnikow ustanowili posłowie. a dla siebie co. kwota wolna od podatku 27 tys. (smiertenik 3090) .SKANDAL.


a
jajan
62.182.213.* 2016-04-15 06:07
jak mozna ufać rządowi który przejawia tylko aktywność w obsadzaniu hurtowo stanowisk wszędzie gdzie sie tylko da.po za tym nie robi nic . szef nie daje poleceń bo walczy z kim się da i nie ma czasu na głupoty.
Ocena.
85.193.253.* 2016-04-14 15:30
Mali przedsiębiorcy nie ufają PiS i mają 100 % rację. To NIE JEST partia i rząd pro rozwojowe dla Polski, który by zadbał o tworzenie polskich miejsc pracy i podniesienie poziomu życia Polaków. To jest partia i rząd dalece destrukcyjne, roszczeniowe, niegospodarne i szkodliwe dla Polski. Dbają tylko i wyłącznie o skuteczne oskubanie Polaków i o jak największe napełnienie własnych kieszeni oraz o realizację chorych urojeń Prezesa.