Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
14.04.2016 11:49

Blisko 60 proc. drobnych przedsiębiorców nie ufa rządowi PiS

Aż 57 proc. ankietowanych firm nie ma zaufania do decyzji rządu premier Szydło i nie wierzy, że poprawi on warunki prowadzenia biznesu w Polsce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PIOTR SMOLINSKI / POLSKA PRESS)

Aż 57 proc. małych polskich firm nie ma zaufania do decyzji rządu premier Beaty Szydło i nie wierzy, że jej ekipa poprawi on warunki prowadzenia biznesu w Polsce - wynika z badania Instytut Badań i Analiz OSB przeprowadzonego na zlecenie portalu Firmy.net.

Mali przedsiębiorcy obawiają się niejasnych, zawiłych i niekorzystnych dla prowadzenia działalności gospodarczej zmian w prawie, wzrostu podatków, kosztów działalności (szczególnie związanych z zatrudnianiem pracowników).

Martwią się również o stabilizację gospodarczą w kraju z powodu braku ukierunkowanych działań ku rozwojowi i wsparciu sektora małych firm.

Wątpliwości dotyczą również wydatków budżetowych, związanych z planami spełnienia kosztownych obietnic wyborczych - czytamy w raporcie Instytutu Badań i Analiz OSB.

Przedsiębiorcy obawiają się także destabilizowania pracy w ich firmach przez wzmożone kontrole organów skarbowych.

Spośród 1,1 tys. mikro i małych przedsiębiorców, 29 proc. "zdecydowanie" nie ufa PiS, 28 proc. "raczej" jest na nie. Grupa 23,6 proc, nie wskazała swojego stanowiska. Tylko 7 proc. ankietowanych zdecydowanie opowiada się za polityką rządu PiS.

Zwolennicy oczekują podwyższenia kwoty wolnej od podatku oraz wzmocnienia pozycji konkurencyjnej polskich przedsiębiorców poprzez opodatkowanie zagranicznych koncernów i sklepów wielkopowierzchniowych oraz zwalczania "szarej strefy".

Zobacz także: Ile wynosi szara strefa w Polsce

Tagi: wiadomości, gospodarka, podatki, baza wiedzy, najważniejsze, gospodarka polska, msp, czołówki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz