Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bony dla kontrahentów są zwolnione z VAT

0
Podziel się:

Przekazanie bonu jest czynnością neutralną na gruncie podatku od towarów i usług.

Bony dla kontrahentów są zwolnione z VAT
(Yuri_Arcurs/iStockphoto)
bEKjVwth

Przekazywanie bonów dla kontrahentów w ramach działań marketingowych może być wyłączone spod podatku od towarów i usług.

Przekazanie bonu może odbywać się według różnych kryteriów np. za osiągnięcie określonego progu zakupów czy za stałość współpracy. Czynność przekazania bonu jest obojętna z punktu widzenia podatku od towarów i usług (VAT).

Bon, jako znak legitymacyjny, nie może być towarem. Jego przekazanie nie może być uznane za świadczenie usługi, ponieważ dopiero realizacja bonu doprowadzi do przekazania towaru lub wykonania usługi, a nie może być przypadku podwójnego opodatkowania tej samej czynności, czyli wydania bonu, a następnie jego realizacji.

bEKjVwtj

Moment wydania bonu należy traktować jako analogię przekazania określonej kwoty pieniężnej, a taka czynność jest neutralna na gruncie podatku od towarów i usług.

Skutki na gruncie VAT wystąpią dopiero w momencie realizacji przekazanych kontrahentom bonów i będą one zależały od przysługujących im uprawnień, wskazanych na wydanych dokumentach (znakach) oraz od podmiotu realizującego uprawnienia.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/205/t30669.jpg ) ] (http://moto.money.pl/wiadomosci/flota/artykul/vat;w;ubezpieczeniach;leasingowanych;aut,164,0,792484.html) VAT w ubezpieczeniach leasingowanych aut Niepokój Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów
[ ( http://static1.money.pl/i/h/36/t25636.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/chca;przyspieszyc;zwrot;nadplaconego;vat,102,0,788838.html) Chcą przyspieszyć zwrot nadpłaconego VAT To propozycja Ministerstwa Gospodarki, która ma pomóc rodzimym przedsiębiorstwom.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/250/t126714.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/rzad;zabiera;kolejna;ulge;zobacz;co;stracisz,29,0,786461.html) Rząd zabiera kolejną ulgę. Zobacz, co stracisz Zapłacimy do budżetu miliard złotych więcej.

Autor szefem Departamentu Podatkowego, Chałas i Wspólnicy Kancelaria Prawna

bEKjVwtK
vat
wiadomości
porady
KOMENTARZE
(0)