Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Dekalog Nowoczesnej" - oto żelazne zasady partii Ryszarda Petru

0
Podziel się:

- Będziemy odważnie promować rozwiązania, które mają sens i odnoszą skutek. Jesteśmy strasznie przeciwko wszystkiemu, co jest bez sensu. Będziemy się starać wnosić sens - mówi lider ugrupowania.

"Dekalog Nowoczesnej" - oto żelazne zasady partii Ryszarda Petru
(PAP/Radek Pietruszka)

Poparcie dla obniżania podatków i zwiększania wolności gospodarczej, walka z przywilejami władzy i grup społecznych, ochrona neutralności światopoglądowej państwa - to niektóre z zasad "dekalogu Nowoczesnej", który ogłosił piątek w Sejmie jej lider Ryszard Petru.

Petru zapewnił na briefingu przed sejmowymi pomieszczeniami, w których będzie pracował klub jego partii, że Nowoczesna będzie opozycją konstruktywną a nie totalną. - Będziemy szukać porozumień tam, gdzie to jest możliwe, łącznie z Prawem i Sprawiedliwością; zakładam, że będzie możliwe dogadywanie się w niektórych sprawach gospodarczych - powiedział.

Lider Nowoczesnej przykleił na drzwiach klubu sejmowego swej partii "dekalog Nowoczesnej". - Po pierwsze będziemy zawsze kierować się interesem obywateli, po drugie będziemy konsekwentnie promować wizję nowoczesnego państwa i nowoczesnej gospodarki, po trzecie popierać będziemy obniżanie podatków i zwiększanie wolności gospodarczej - zapewnił Petru, odczytując "dekalog Nowoczesnej".

Zapowiedział też, że Nowoczesna będzie opowiadać się za wzmocnieniem pozycji Polski w Europie, co - jak zaznaczył - nie oznacza "machania szabelką" tylko proponowanie konstruktywnych rozwiązań, które są korzystne i dla Polski i dla Europy.

- Będziemy wspierać rozwiązania, które zwiększają sprawność i jakość państwa, łącznie z przejrzystością. Im więcej przejrzystych, transparentnych przepisów i zasad funkcjonowania, tym mniej korupcji, tym bardzie obywatel czuje, że ma wpływ na to, jak działa państwo - mówił lider Nowoczesnej.

Zapowiedział walkę z przywilejami władzy i grup społecznych. - Będziemy chronić neutralność światopoglądową państwa. Nie chcemy żadnej wojny z Kościołem ani wojny religijnej, ale jednoznacznego oddzielenia Kościoła od państwa - powiedział.

Zapewnił też, że Nowoczesna będzie racjonalnie, a nie ideologicznie podchodzić do rozwiązywani problemów, a także zawsze będzie szukać rozwiązania problemu, a nie wchodzić w spory.

Według Petru w parlamencie dotychczas za dużo było podkreślania różnic, a tymczasem są takie sytuacje, kiedy zamiast podkreślania tego, co partie różni, lepiej znaleźć rozwiązanie, które wszystkich zaskoczy. Jak podkreślił, wymaga to jednak myślenia niestandardowego. - Po to tutaj jesteśmy, żeby myśleć niestandardowo; nie myśleć schematami sejmowymi - mówił.

- Będziemy odważnie promować rozwiązania, które mają sens i odnoszą skutek. Jesteśmy strasznie przeciwko wszystkiemu, co jest bez sensu. Będziemy się starać wnosić sens - zapewnił Petru, odczytując ostatnie z "przykazań", którymi będzie kierować się w Sejmie Nowoczesna.

Zobacz też: * *Kontrole skarbowe. Do kogo inspektorzy zapukają w pierwszej kolejności?

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)