Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pit 2011
18.01.2012 06:05

Deklaracja PIT-28. Sprawdź co musisz o niej wiedzieć

Nawet 3 tysiące złotych grzywny zapłaci osoba, która spóźni się z rozliczeniem podatków. W przypadku ryczałtu robimy to do końca stycznia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Redbaron/Dreamstime.com)

Nawet 3 tysiące złotych grzywny zapłaci osoba, która spóźni się z rozliczeniem podatków. Niektórzy podatnicy muszą to zrobić już przed końcem stycznia. Chodzi m.in. podatników, którzy wybrali ryczałt od przychodów ewidencjonowanych i składają PIT-28.

Termin ten dotyczy więc objętych ryczałtem osób fizycznych, które:

  • prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą,
  • prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą w formie spółki cywilnej lub jawnej,
  • osiągają przychody z tytułu umowy najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy lub innych umów o podobnym charakterze.

Wskazani powyżej muszą wypełnić PIT-28. Dodatkowo do wspomnianego formularza należy dołączyć odpowiednie załączniki. Jeżeli ktoś uzyskał przychody z działalności prowadzonej na własne nazwisko lub z najmu, będzie to PIT-28/A. W przypadku, gdy przychody wynikały z działalności prowadzonej w formie spółki, należy wypełnić PIT-28/B.

Czytaj więcej o rozliczaniu podatków
Ta forma opodatkowania może być opłacalna Pamiętać należy, że ryczałtowcy są zobowiązani złożyć deklarację PIT-28 w urzędzie skarbowym najpóźniej do 31 stycznia.
PIT 2011: Uważaj na nowe wzory deklaracji i informacji podatkowych Z dniem 1 stycznia 2012 r. weszły w życie rozporządzenia określające nowe wzory deklaracji i informacji podatkowych.
Możesz uniknąć rozliczania się z fiskusem Pracownicy, którzy w 2011 r. uzyskali dochody od jednego pracodawcy, mogą skorzystać z możliwości rozliczenia podatku dochodowego przez firmę.
Tagi: pit 2011, wiadomości, porady, podatki, baza wiedzy, msp, czołówki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz