Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Deklaracje VAT do lamusa. Fiskus dostanie wszystkie informacje w JPK

44
Podziel się:

Nowe przepisy mają wejść w życie w przyszłym roku. Przedsiębiorca, który jest czynnym podatnikiem VAT będzie drogą elektroniczna przesyłał tylko deklarację JPK_VDEK. Będzie ona jednocześnie podstawą rozliczenia podatkowego oraz będzie stanowić ewidencję VAT.

Minister Teresa już w czerwcu przyznała, że "nie ma sensu dublować przesyłanych informacji".
Minister Teresa już w czerwcu przyznała, że "nie ma sensu dublować przesyłanych informacji". (EAST NEWS)
bEKkVAsB

Koniec z uciążliwym, comiesięcznym wypełnianiem deklaracji VAT. Wszystkie potrzebne informacje na temat rozliczeń podatku od towarów i usług fiskus otrzyma w JPK. Nowy rodzaj pliku JPK_VDEK w przyszłym roku zastąpi deklaracje VAT oraz JPK_VAT.

Zapowiedzi zniesienia obowiązku składania deklaracji VAT-7 z ust przedstawicieli Ministerstwa Finansów padały od pewnego czasu, ale dopiero teraz resort ujawnił "Rzeczpospolitej" szczegóły nowego rozwiązania.

Nowe przepisy mają wejść w życie w przyszłym roku. Przedsiębiorca, który jest czynnym podatnikiem VAT będzie drogą elektroniczną przesyłał tylko deklarację JPK_VDEK. Będzie ona jednocześnie podstawą rozliczenia podatkowego oraz będzie stanowić ewidencję VAT.

bEKkVAsD
Zobacz także: Wideo: PiS nie zamierza obniżyć VAT. "Czy można zrobić większe głupstwo?"

Odpadnie obowiązek składania miesięcznych deklaracji VAT-7 oraz kwartalnych VAT-7K.

Projekt Ministerstwa Finansów jest obecnie na etapie uzgodnień wewnętrznych i ma być gotowy w 2019 roku. Resort pracuje też nad rozporządzeniem, które określi, według jakiego schematu będą przygotowywane i przesyłane pliki JPK_VDEK.

bEKkVAsJ

Minister Teresa już w czerwcu przyznała, że "nie ma sensu dublować przesyłanych informacji", zapowiadając likwidację deklaracji VAT. Na początku sierpnia Wojciech Śliż, dyrektor Departamentu Podatku od Towarów i Usług w Ministerstwie Finansów, potwierdził, że resort pracuje nad takim rozwiązaniem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEKkVAte
podatki
wiadomości
KOMENTARZE
(44)
Giteusz
3 lata temu
I to jest propaganda level hard. A europa to wszystko łyka jak młode pelikany
smial
3 lata temu
ok zgoda. tylko niech ktoś w końcu sprawdzi jak chronione są te informacje i nam powie.
QQ
3 lata temu
te podwyzki cen paliw sa glownie przez ryzyko konfliktu w Zatoce perskiej.
bEKkVAtf
cmok
3 lata temu
Wzorem Skandynawii trzeba uprościć rozliczenia i zlikwidować gotówkę. W końcu do czegoś przydadzą się komputery. Będzie wiadomo: winien - ma i nie będzie tylu zbędnych dyskusji.
księgowa
3 lata temu
co za durny pomysł
...
Następna strona