Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
podatki
14.08.2018 11:09

Deklaracje VAT do lamusa. Fiskus dostanie wszystkie informacje w JPK

Nowe przepisy mają wejść w życie w przyszłym roku. Przedsiębiorca, który jest czynnym podatnikiem VAT będzie drogą elektroniczna przesyłał tylko deklarację JPK_VDEK. Będzie ona jednocześnie podstawą rozliczenia podatkowego oraz będzie stanowić ewidencję VAT.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EAST NEWS)
Minister Teresa już w czerwcu przyznała, że "nie ma sensu dublować przesyłanych informacji".

Koniec z uciążliwym, comiesięcznym wypełnianiem deklaracji VAT. Wszystkie potrzebne informacje na temat rozliczeń podatku od towarów i usług fiskus otrzyma w JPK. Nowy rodzaj pliku JPK_VDEK w przyszłym roku zastąpi deklaracje VAT oraz JPK_VAT.

Zapowiedzi zniesienia obowiązku składania deklaracji VAT-7 z ust przedstawicieli Ministerstwa Finansów padały od pewnego czasu, ale dopiero teraz resort ujawnił "Rzeczpospolitej" szczegóły nowego rozwiązania.

Nowe przepisy mają wejść w życie w przyszłym roku. Przedsiębiorca, który jest czynnym podatnikiem VAT będzie drogą elektroniczną przesyłał tylko deklarację JPK_VDEK. Będzie ona jednocześnie podstawą rozliczenia podatkowego oraz będzie stanowić ewidencję VAT.

Wideo: PiS nie zamierza obniżyć VAT. "Czy można zrobić większe głupstwo?"

Odpadnie obowiązek składania miesięcznych deklaracji VAT-7 oraz kwartalnych VAT-7K.

Projekt Ministerstwa Finansów jest obecnie na etapie uzgodnień wewnętrznych i ma być gotowy w 2019 roku. Resort pracuje też nad rozporządzeniem, które określi, według jakiego schematu będą przygotowywane i przesyłane pliki JPK_VDEK.

Minister Teresa już w czerwcu przyznała, że "nie ma sensu dublować przesyłanych informacji", zapowiadając likwidację deklaracji VAT. Na początku sierpnia Wojciech Śliż, dyrektor Departamentu Podatku od Towarów i Usług w Ministerstwie Finansów, potwierdził, że resort pracuje nad takim rozwiązaniem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: podatki, deklaracje vat, wiadomości, gospodarka, baza wiedzy, gospodarka polska, najważniejsze, msp, czołówki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-08-2018

mikrofirma 60plusDziękuję za ułatwienia. Kasę fiskalną co trzy lata muszę wymieniać ( bo każda pamięć ma ograniczoną), ZUS 1200 co miesiąc, JPK tp dla mnie czarna … Czytaj całość

14-08-2018

CBNo ale to przecież nie kto inny jak oni zdublowali te deklaracje, wprowadzając JPK, a teraz bohatersko walczą z problemem dublowania i będą robić nam … Czytaj całość

14-08-2018

ZAPYTEK z PolskiJakie to ma znaczenie w jakiej formie sprawozdanie,raport czy informacja bedzie złożona ?

Rozwiń komentarze (44)