Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Elektroniczny PIT-11 już od lipca

Elektroniczny PIT-11 już od lipca

Fot. PAP

Od 1 lipca podatnicy będą mogli przesłać kolejne rodzaje deklaracji drogą elektroniczną, w tym PIT-11, który składają pracodawcy.

Poza tym elektroniczne deklaracje będą mogli przesłać również nabywcy samochodów, a także spadkobiercy - podaje Gazeta Prawna.

Na drodze do ułatwień są też przeszkody. Zanim wyślemy e-deklarację przedsiębiorcy muszą wypełnić interaktywne formularze. Poza tym e-deklaracja musi być opatrzona e-podpisem z kwalifikowanym certyfikatem - przypomina gazeta. A to wydatek około 300 złotych. Poza tym trzeba pamiętać o dopełnieniu wcześniej konieczności dodatkowych czynności administracyjnych (złożenie ZAW-E1, ZAW-E2 w celu uzyskania ZAS-E).

ZOBACZ TAKŻE:

Bezpieczny e-podpis przypisany jest do osoby fizycznej (nie może być przypisany do osoby prawnej). To może oznaczać konieczności zakupienia większej ilości e-podpisów w dużej firmie. Kolejną uciążliwością na jaką wskazują eksperci w rozmowie z gazetą jest konieczność przeprowadzania całej procedury wysyłki i potwierdzenia dla każdej deklaracji z osobna, co przy dużej ilości pracowników jest czasochłonne i mało wygodne.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
--s
83.12.183.* 2008-06-16 15:47
I jeszcze do tego koniecznie trzeba co 5 lat kupować windowsa (bo z racji polskiego prawa licencja udzielona na okres dłuższy niż 5 lat, automatycznie wygasa po 5 latach). U mnie w firmie nie używa się windowsa, a tu takie dziwy.