Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Elektroniczny PIT-11 już od lipca

0
Podziel się:

Elektroniczne deklaracje będą mogli przesłać również nabywcy samochodów i spadkobiercy.

Elektroniczny PIT-11 już od lipca
(PAP)
bESjMWCZ

*Od 1 lipca podatnicy będą mogli przesłać kolejne rodzaje deklaracji drogą elektroniczną, w tym PIT-11, który składają pracodawcy. *

Poza tym elektroniczne deklaracje będą mogli przesłać również nabywcy samochodów, a także spadkobiercy - podaje _ Gazeta Prawna _.

Na drodze do ułatwień są też przeszkody. Zanim wyślemy e-deklarację przedsiębiorcy muszą wypełnić interaktywne formularze. Poza tym e-deklaracja musi być opatrzona e-podpisem z kwalifikowanym certyfikatem - przypomina gazeta. A to wydatek około 300 złotych. Poza tym trzeba pamiętać o dopełnieniu wcześniej konieczności dodatkowych czynności administracyjnych (złożenie ZAW-E1, ZAW-E2 w celu uzyskania ZAS-E).

bESjMWDb

ZOBACZ TAKŻE:

Bezpieczny e-podpis przypisany jest do osoby fizycznej (nie może być przypisany do osoby prawnej). To może oznaczać konieczności zakupienia większej ilości e-podpisów w dużej firmie. Kolejną uciążliwością na jaką wskazują eksperci w rozmowie z gazetą jest konieczność przeprowadzania całej procedury wysyłki i potwierdzenia dla każdej deklaracji z osobna, co przy dużej ilości pracowników jest czasochłonne i mało wygodne.

bESjMWDC
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)