Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Jak długo firmy czekają na pieniądze za fakturę? Wyniki badania [WIDEO]

Jak długo firmy czekają na pieniądze za fakturę? Wyniki badania

 

 

Średni okres oczekiwania przez firmy MŚP na płatność za fakturę to 29 dni. 60 proc. przedsiębiorców potwierdza, że co najmniej raz w miesiącu mają problem z otrzymaniem terminowej płatności za fakturę.

Jak wynika z 14. fali cyklicznego badania Bibby MSP Index, co piąty badany mówi, że ten problem występuje 2-5 razy w ciągu miesiąca.

- Długie przeterminowania, powyżej jednego miesiąca, a do trzech miesięcy, dotknęły aż 13 proc. przedsiębiorców z sektora MŚP - mówi w rozmowie z MarketNews24 Tomasz Rodak, ekspert Bibby Financial Services w Polsce.

Najgorszym możliwym scenariuszem jest brak płatności ze strony kontrahenta, którego efektem jest całkowita utrata płynności i potencjalne zamknięcie prowadzonej działalności.

płatność, vat, faktura, mśp
Czytaj także
Polecane galerie
N.
2018-03-16 19:22
Zamknijcie te japy nieumyte i hajs przelewać a nie
Prawda was wyzwoli
2018-01-05 22:03
Po prostu polska mentalność naznaczona katolickim personalizmem tak się objawia...
szymon60
2017-12-27 14:13
zdarzali mi się kontrahenci, którzy płacili po terminie, albo nie chcieli w ogóle płacić i dla mojej firmy to był spory problem. miałem naprawdę dość upominania się o swoje pieniądze. znajomi polecili mi skorzystać z Kaczmarski Inkasso. i pieniądze dzięki nim odzyskane, a ja nie muszę się denerwować.
Pokaż wszystkie komentarze (21)