Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Teraz Polska wreszcie zadba o firmy. Szykują się zmiany w podatkach i prawie

Resort Mateusza Morawieckiego zaproponował zmiany w kodeksie spółek handlowych

Podziel się
Dodaj komentarz

Nowa ulga na złe długi, szybsze rozliczanie straty podatkowej, mniej obowiązków rachunkowych - tak najkrócej można streścić projekt ustawy zaprezentowany w ub. piątek - pisze w poniedziałek "Dziennik Gazeta Prawna".

Resort Mateusza Morawieckiego zaproponował też zmiany w innych przepisach, zwłaszcza w kodeksie spółek handlowych. Najwięcej uproszczeń byłoby jednak w podatkach, bo bez tego - jak przyznaje Ministerstwo Rozwoju - nie da się ułatwić prowadzenia biznesu w Polsce. Przy okazji przedsiębiorcom udałoby się zaoszczędzić spore kwoty.

Przede wszystkim zyskaliby ci, którzy bezskutecznie czekają na zapłatę od odbiorcy. Po upływie 120 dni mogliby wycofać z urzędu skarbowego zapłacony już PIT, tak jak dziś odzyskujemy wpłacony VAT. Słowem pojawiłaby się nowa ulga na złe długi. Przy okazji można by o miesiąc szybciej skorzystać z ulgi w podatku od towarów i usług.

Więcej pieniędzy zostałby w kieszeniach podatników, którzy zatrudniają w firmie własna żonę, męża lub małoletnie dzieci. Wypłacane im wynagrodzenie mogliby zaliczać do kosztów uzyskania przychodu.

Ci, którzy mają stratę mogliby ją szybciej odliczać od dochodu. Już w następnym roku odejmowaliby nawet 5 mln złotych.

Ubyłoby wiele obowiązków informacyjnych - informuje Dziennik Gazeta Prawna.

Zobacz także: Mateusz Morawiecki o nierównościach społecznych

Tagi: firmy w polsce, wiadomości, gospodarka, druki, podatki, baza wiedzy, zarządzanie, gospodarka polska, najważniejsze, msp, czołówki, zarzadzanie
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-10-2017

WiktorPożyjemy zobaczymy te wielkie zmiany.. Ja mam dobrego fachowca podatkowego, bo można utonąć w przepisach. Ale najlepiej to przenieść firmę za granicę … Czytaj całość

02-10-2017

Conrad LEXBrawo Mati!

02-10-2017

PiterCiekaw jestem, kiedy on będzie siedział

Rozwiń komentarze (14)