Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Teraz Polska wreszcie zadba o firmy. Szykują się zmiany w podatkach i prawie

Teraz Polska wreszcie zadba o firmy. Szykują się zmiany w podatkach i prawie

Nowa ulga na złe długi, szybsze rozliczanie straty podatkowej, mniej obowiązków rachunkowych - tak najkrócej można streścić projekt ustawy zaprezentowany w ub. piątek - pisze w poniedziałek "Dziennik Gazeta Prawna".

Resort Mateusza Morawieckiego zaproponował też zmiany w innych przepisach, zwłaszcza w kodeksie spółek handlowych. Najwięcej uproszczeń byłoby jednak w podatkach, bo bez tego - jak przyznaje Ministerstwo Rozwoju - nie da się ułatwić prowadzenia biznesu w Polsce. Przy okazji przedsiębiorcom udałoby się zaoszczędzić spore kwoty.

Przede wszystkim zyskaliby ci, którzy bezskutecznie czekają na zapłatę od odbiorcy. Po upływie 120 dni mogliby wycofać z urzędu skarbowego zapłacony już PIT, tak jak dziś odzyskujemy wpłacony VAT. Słowem pojawiłaby się nowa ulga na złe długi. Przy okazji można by o miesiąc szybciej skorzystać z ulgi w podatku od towarów i usług.

Więcej pieniędzy zostałby w kieszeniach podatników, którzy zatrudniają w firmie własna żonę, męża lub małoletnie dzieci. Wypłacane im wynagrodzenie mogliby zaliczać do kosztów uzyskania przychodu.

Ci, którzy mają stratę mogliby ją szybciej odliczać od dochodu. Już w następnym roku odejmowaliby nawet 5 mln złotych.

Ubyłoby wiele obowiązków informacyjnych - informuje Dziennik Gazeta Prawna.

Zobacz także: Mateusz Morawiecki o nierównościach społecznych

PAP
Czytaj także
Polecane galerie
Bolo
2017-10-15 20:22
Najlepszym rozwiązaniem odciążającym firmy jest likwidacja złodziejskiego zusu!!!!!!!
xyz
2017-10-14 15:14
To w Polsce 8 lotnie dzieci można zatrudnia?
"Więcej pieniędzy zostałby w kieszeniach podatników, którzy zatrudniają w firmie .... małoletnie dzieci"
-
2017-10-13 23:18
Na zawsze musi zniknąć z internetu czały portal społecznościowy facebook ma być tak jak byľo kiedyś że nie było na internecie i telefonach komórkowych facebooku w tym tygodniu na on zniknąć na zawsze
Pokaż wszystkie komentarze (13)