Notowania

rząd
28.10.2009 07:51

Firmy z małym obrotem będą zwolnione z VAT

Podatek będzie trzeba płacić po przekroczeniu limitu 30 tysięcy euro - proponuje rząd.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Podatek będzie trzeba odprowadzać po przekroczeniu limitu 30 tysięcy euro - proponuje rząd.

Docelowy limit miałby obowiązywać dopiero w 2011 roku. W przyszłym roku byłoby to jeszcze 20 tysięcy euro - zapowiada Centrum Informacyjne Rządu.

Obecnie limit, od którego powstaje obowiązek rejestracji jako podatnik VAT i płacenia tego podatku wynosi 50 tys. złotych.

Na zdjęciu Jacek Rostowski, minister finansówWedług rządu, wprowadzenie takiego rozwiązania ułatwi prowadzenie działalności gospodarczej firmom osiągającym niewielkie obroty i przyczyni się do redukcji nałożonych na nie obciążeń administracyjnych. Podatnik, który nie przekroczy limitu, nie będzie musiał m.in. składać deklaracji dla tego podatku. Zdaniem rządu, przyjęcie tych przepisów wpłynie korzystnie na rozwój małej wytwórczości.

Jak poinformowano, przyjęty projekt ustawy opisuje też delegację dla ministra finansów do wydawania rozporządzeń dotyczących zwolnień z obowiązku stosowania kas fiskalnych.

ZOBACZ TAKŻE:

* **[ MSP.MONEY.PL: Przepisy w VAT ]( http://msp.money.pl/akty_prawne/przepisy_vat/ )**
* [ VAT od leasingu - w kraju czy za granicą? ]( http://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/vat;od;leasingu;-;w;kraju;czy;za;granica,132,0,494724.html )
* [ Jak rozliczać VAT przy dotacjach? ]( http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzaniep/artykul/jak;rozliczac;vat;przy;dotacjach,168,0,456872.html )
* [ Będzie podatek od gratisów i prezentów ]( http://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/bedzie;podatek;od;gratisow;i;prezentow,189,0,492733.html )
Tagi: rząd, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, podatki, baza wiedzy, najważniejsze, msp, czołówki, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz