Notowania

podatki
06.08.2008 08:12

Fiskus będzie miał własną policję

W urzędach kontroli skarbowej powstaną piony policyjne do ścigania szarej strefy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Materiały operacyjne policji)

Już we wrześniu we wszystkich urzędach kontroli skarbowej mają powstać specjalne piony policyjne do ścigania firm i osób, które działają w szarej strefie i nie płacą podatków, zapowiada _ Rzeczpospolita _.

W kręgu zainteresowania tych wyspecjalizowanych grup pozostawać będą nieujawnione źródła przychodów, niezarejestrowana działalność gospodarcza oraz nierejestrowany obrót towarami i usługami. Ponadto wyłudzenia VAT oraz ukrywany przed fiskusem handel w Internecie.

W pionach policyjnych nie będą zatrudniani - jak mogłaby to sugerować nazwa - funkcjonariusze policji. W ich skład wejdą natomiast inspektorzy kontroli skarbowej i pracownicy UKS. _ Rzeczpospolita _ nieoficjalnie dowiedziała się, że w skład specgrup wchodzić będą nie tylko komórki planowania i analiz, ale także - to absolutna nowość - wywiad skarbowy, który funkcjonuje w każdym UKS.

Chcąc zrealizować te plany Ministerstwo Finansów musi jednak pomyśleć o wzmocnieniu wszystkich pionów policyjnych tzw. grupami realizacyjnymi (odpowiednik policyjnych antyterrorystów). obecnie na 16 UKS takie grupy ma tylko sześć urzędów. Siódmą grupę realizacyjną ma MF, informuje _ Rzeczpospolita _.

* **ZOBACZ TAKŻE:** 
* [ Kontrola w firmie? Podatniku, nie trać nadziei! ]( http://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/kontrola;w;firmie;podatniku;nie;trac;nadziei,114,0,157042.html )
* [ Fiskus poszerza uprawnienia kontrolerów ]( http://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/fiskus;poszerza;uprawnienia;kontrolerow,99,0,181603.html )
Tagi: podatki, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, baza wiedzy, najważniejsze, msp, czołówki, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz