Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Fiskus będzie miał własną policję

0
Podziel się:

W urzędach kontroli skarbowej powstaną piony policyjne do ścigania szarej strefy.

Fiskus będzie miał własną policję
(PAP/Materiały operacyjne policji)

Już we wrześniu we wszystkich urzędach kontroli skarbowej mają powstać specjalne piony policyjne do ścigania firm i osób, które działają w szarej strefie i nie płacą podatków, zapowiada _ Rzeczpospolita _.

W kręgu zainteresowania tych wyspecjalizowanych grup pozostawać będą nieujawnione źródła przychodów, niezarejestrowana działalność gospodarcza oraz nierejestrowany obrót towarami i usługami. Ponadto wyłudzenia VAT oraz ukrywany przed fiskusem handel w Internecie.

W pionach policyjnych nie będą zatrudniani - jak mogłaby to sugerować nazwa - funkcjonariusze policji. W ich skład wejdą natomiast inspektorzy kontroli skarbowej i pracownicy UKS. _ Rzeczpospolita _ nieoficjalnie dowiedziała się, że w skład specgrup wchodzić będą nie tylko komórki planowania i analiz, ale także - to absolutna nowość - wywiad skarbowy, który funkcjonuje w każdym UKS.

Chcąc zrealizować te plany Ministerstwo Finansów musi jednak pomyśleć o wzmocnieniu wszystkich pionów policyjnych tzw. grupami realizacyjnymi (odpowiednik policyjnych antyterrorystów). obecnie na 16 UKS takie grupy ma tylko sześć urzędów. Siódmą grupę realizacyjną ma MF, informuje _ Rzeczpospolita _.

podatki
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)