Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
fiskus
23.06.2010 08:30

Fiskus ma program, który wyłapuje oszustów w sieci

Program typuje działających w szarej strefie z dużą skutecznością. Na 600 osób, skontrolowanych dzięki jego wskazaniom, 550 nie płaciło podatków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ssuni/iStockphoto)

Fiskus chwali się wysoką skutecznością kontroli skarbowej firm działających w internecie. Wynosi ona aż 90 procent, podczas gdy w stosunku do innych podmiotów gospodarczych jest to 60 procent.

Z bezkarnością e-handlarzy w całej Polsce walczy komórka w bydgoskiej izbie skarbowej. Dzięki specjalnemu, choć prostemu, programowi komputerowemu wskazuje urzędom skarbowym kogo należy skontrolować - wyjaśnia _ Dziennik Gazeta Prawna _.

Urzędnicy skarbówki nie chcą zdradzać szczegółów, jednak eksperci uważają, że program jest oparty na algorytmie, który wyłapuje najbardziej aktywnych e-handlarzy. W ten sposób z ponad 11 milionów sprzedawców różnej maści wyłuskuje tych, którzy nie są drobnymi handlarzami sprzedającymi używane ubrania tylko prawdziwymi e-biznesmenami - czytamy w _ Dzienniku Gazecie Prawnej _.

Metoda jest bardzo skuteczna, bo po skontrolowaniu wytypowanych 600 podatników okazało się, że blisko 550 nie płaciło podatków. Ich roczne obroty to aż 250 milionów złotych.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: fiskus, kontrola skarbowa, internet, www, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, podatki, baza wiedzy, najważniejsze, msp, czołówki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz