Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
podatki
22.01.2008 07:25

Fiskus się myli - pełnomocnictwa są ważne

Pełnomocnik może podpisywać deklaracje za podatnika na podstawie pełnomocnictwa sprzed 2007 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Piotr Polak)

W myśl Ordynacji podatkowej od 2007 roku pełnomocnik może podpisywać deklaracje za podatnika - pisze "Gazeta Prawna".

Dziennik zwraca jednak uwagę na to, że niektóre urzędy skarbowe nie akceptują pełnomocnictw wystawionych przed 1 stycznia 2007 roku i każą wystawiać nowe. Gazeta donosi, że resort finansów uważa działania urzędników za absurdalne. Podobnego zdania są eksperci podatkowi.

Zgodnie z regulacją, pełnomocnicy występujący w imieniu swoich klientów mogą podpisywać za nich deklaracje, ale muszą posiadać pełnomocnictwo w tym zakresie. Ustawa wskazuje, że dokument ten składa się właściwemu organowi podatkowemu. Jednak - jak podkreśla "Gazeta Prawna" - przepisy nie określają terminu na złożenie pełnomocnictwa.

Dlatego - jak pisze dziennik - ważne są wszystkie pełnomocnictwa, także te złożone przed styczniem 2007 roku. Dodaje, że ich kwestionowanie przez niektóre urzędy skarbowe należy potraktować jak nadinterpretację prawa, powodującą dodatkowe utrudnienia dla podatnika.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: podatki, pełnomocnictwo, ordynacja podatkowa, deklaracja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, porady, baza wiedzy, najważniejsze, msp, czołówki, zarzadzanie
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz