Notowania

gminy
10.02.2010 06:28

Gminy ściągną haracz od firmowego sprzętu?

Przez zmianę w definicji budowli dwuprocentowy podatek od nieruchomości może być naliczany od wartości wszystkich zamontowanych w fabrykach maszyn i instalacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Lisafx/Dreamstime)

Gminy mogą wkrótce dostać do ręki narzędzie, które pozwoli im ściągać dwuprocentowy haracz od maszyn i urządzeń, wykorzystywanych przez firmy, działające na ich terenie.

Uchwalona niedawno nowelizacja prawa budowlanego tak zmieniła definicję budowli, że będzie można za nią uznać instalacje, zamontowane w firmowych budynkach - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _.

Dziennik zauważa, że w ten sposób tylnymi drzwiami, poprzez podatek od nieruchomości, zmieniono zasady opodatkowania firm. Takie rozszerzenie zakresu opodatkowania najmocniej uderzy w te firmy, które mają bogata infrastrukturę przemysłową. W przypadku hut, kopalń i elektrowni, w których wartość instalacji i urządzeń sięga setek milionów złotych, podatek może wzrosnąć dwukrotnie. Te pieniądze zasilą konta gmin, a nie budżet państwa.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: gminy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, podatki, baza wiedzy, najważniejsze, msp, IAR, czołówki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz