Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Informatyzacja zmienia stosunek fiskusa do firm. Uczciwi przedsiębiorcy mają mieć lepiej

31
Podziel się:

Cybulski wskazuje, że dzięki wprowadzeniu obowiązku przesyłania Jednolitych Plików Kontrolnych, urzędnicy skarbowi mają o wiele łatwiejszy dostęp do danych o różnych podatnikach i są w stanie o wiele szybciej je zebrać i przeanalizować.

- Będziemy w stanie skrócić różne procedury, co będzie z korzyścią dla podatników - mówi Cybulski.
- Będziemy w stanie skrócić różne procedury, co będzie z korzyścią dla podatników - mówi Cybulski. (STANISLAW KOWALCZUK)
bESTiQIB

- Dużo się w administracji skarbowej zmieniło przez ostatni rok, a wiele zmian na lepsze przyniosła informatyzacja - mówi zastępca szefa KAS Paweł Cybulski "Rzeczpospolitej". Fiskus ma szybciej wyłapywać "słupy", a życie uczciwych przedsiębiorców ma być lżejsze.

Cybulski wskazuje, że dzięki wprowadzeniu obowiązku przesyłania Jednolitych Plików Kontrolnych, urzędnicy skarbowi mają o wiele łatwiejszy dostęp do danych o różnych podatnikach i są w stanie o wiele szybciej je zebrać i przeanalizować.

Wiceszef Krajowej Administracji Skarbowej podkreśla, że wcześniej długo trwało przeprowadzenie krzyżowych kontroli czy zbieranie danych o podatnikach z całego kraju, ale wszystko się zmienia na lepsze dzięki informatyzacji. - Będziemy w stanie prowadzić szybciej postępowania przygotowawcze i sprawniej weryfikować zasadność zwrotów podatku od towarów i usług - mówi gazecie.

bESTiQID
Zobacz także: Wideo: o deklaracji PIT już nie zapomnisz. Fiskus rozliczy ją automatycznie

- Proszę mi wierzyć, że różne sytuacje, które z zewnątrz mogły wyglądać na naszą opieszałość i nadmierną biurokrację, miały swoje źródło w ręcznej pracy nad danymi z papierowych dokumentów - przekonuje Cybulski. - Teraz, dzięki wprowadzaniu systemów informatycznych i ich centralizacji, będziemy w stanie skrócić różne procedury, co będzie z korzyścią także dla podatników - podkreśla.

Wiceszef KAS zaznacza, że poprawa sprawności fiskusa w analizie ryzyka w kontrolach o nie tylko efekt informatyzacji, ale także zmian w prawie. Chodzi o nowy art. 96 ust. 4a ustawy o VAT, który umożliwia skarbówce szeroko zakrojoną weryfikację firmy, zanim jeszcze zostanie zarejestrowana jako podatnik. - Wcześniej mieliśmy poniekąd związane ręce zbyt małym zakresem weryfikacji - przyznaje.

bESTiQIJ

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bESTiQJe
KOMENTARZE
(31)
koniec złodzi...
3 lata temu
Terefere.
Gtttt
3 lata temu
A kiedy doczekamy się uczciwych Urzędów Skarbowych ?
Kaktus
3 lata temu
Cześć. Szukam opini na temat Hot forex? Słyszałem, że warto wejść.
bESTiQJf
siema
3 lata temu
Zbierają kasę dla panów od niewolników, teraz dostaną narzędzia żeby każdy poczuł bat i ciepły oddech na karku.
anon
3 lata temu
Chyba we dwóch z Banasiem, bo jak tak dalej pójdzie to w firmie zostaną jedną-nogą emeryci z uczuleniem na nowości, jedną-nogą na zewnątrz absolwenci na chwilę w US, kierownicy-naczelnicy stowrzeni do wyższych celów no i właśnie Banaś i Cybulski i sobie będą mogli robić te kontrole krzyżowe.
...
Następna strona