Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
podatki
09.10.2006 13:59

Interpretacje podatkowe będą droższe

Od przyszłego roku podatnicy mają płacić piętnastokrotnie więcej za wydanie wiążącej interpretacji podatkowej. Będzie też trudniej ją uzyskać.

Podziel się
Dodaj komentarz

Od przyszłego roku podatnicy mają płacić piętnastokrotnie więcej za wydanie wiążącej interpretacji podatkowej, pisze „Dziennik”.

Tak wynika z rządowego projektu zmian przepisów ordynacji podatkowej, nad którym trwają prace w sejmowej komisji finansów publicznych. Zgodnie z zapowiedziami od 1 stycznia podatnik, który ma problem z zastosowaniem przepisów podatkowych w swojej sprawie za wydanie interpretacji podatkowej zapłaci 75 złotych. Obecnie jest to jedynie 5 złotych., czytamy w „Dzienniku.

To nie jedyna zmiana. Od przyszłego roku interpretacje podatkowe będzie _ Obecnie za wydanie wiążącej interpretacji podatkowej należy uiścić opłatę w wysokości 5 złotych. _mógł wydawać jedynie minister finansów, a nie jak dotychczas każdy urząd skarbowy. Ma to na celu skończenie z nagminnie powtarzającą się praktyką wydawania przez urzędy różnych interpretacji w takich samych sprawach.

Według Dziennika Ministerstwo Finansów planuje również wprowadzenie przepisów, mających na celu ułatwienie życia podatników, szczególnie firm nękanych przez kontrole skarbowe. Każdy przedsiębiorca, który: nie będzie zalegać z podatkami, prowadzi swoją działalność przez co najmniej 36 miesięcy oraz przeprowadzi audyt w swojej firmie, otrzyma status sprawdzonego podatnika. Dzięki temu przedsiębiorca będzie mógł liczyć na ułatwienia w kontaktach z urzędem skarbowym m.in. fiskus z wyprzedzeniem poinformuje go o planowanej kontroli podatkowej. W przypadku zaś, gdy podatnik będzie się ubiegał o zamówienie publiczne, nie będzie musiał przedstawiać zaświadczenia, że nie zalega z podatkami.

Tagi: podatki, interpretacje podatkowe, firma, wiadomości, baza wiedzy, msp, czołówki, zarzadzanie
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz