Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jednolity podatek w Polsce. Premier twittuje, a rzecznik rządu teraz tłumaczy

15
Podziel się:

Rząd pracuje nad szczegółową koncepcją systemu podatkowego, który ma tworzyć dobre warunki dla przedsiębiorców - powiedział w środę w rozmowie z dziennikarzami rzecznik rządu Rafał Bochenek. Dodał, że przedsiębiorcy będą traktowani "w sposób preferencyjny".

Jednolity podatek w Polsce. Premier twittuje, a rzecznik rządu teraz tłumaczy
(Andrzej Hulimka/REPORTER)

- Rząd pracuje nad szczegółową koncepcją systemu podatkowego, który ma tworzyć dobre warunki dla przedsiębiorców - powiedział w środę w rozmowie z dziennikarzami rzecznik rządu Rafał Bochenek. Dodał, że przedsiębiorcy będą traktowani "w sposób preferencyjny".

We wtorek premier Beata Szydło poinformowała, że rząd pracuje nad uproszczeniem systemu podatkowego."Rozwiązania przewidują premię dla przedsiębiorców w jednolitym podatku" - napisała na twitterze szefowa rządu.

Bochenek pytany w środę w Sejmie przez dziennikarzy o to, czy zlikwidowany zostanie podatek liniowy dla przedsiębiorców, odpowiedział, że w tym momencie przygotowywana jest szczegółowa koncepcja, jak jednolity podatek ma wyglądać, a we wtorek na ten temat rozmawiał Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów.

- Poczekajmy cierpliwie na ostateczną koncepcję, ona wkrótce stanie na rządzie i będzie wypracowana i przedstawiona - powiedział.

- Chodzi nam o to, aby ten podatek był możliwie sprawiedliwy, by tworzył dobre warunki gospodarowania dla przedsiębiorców, tak aby mogli rozwijać swoje firmy i był przede wszystkim prostszy, przejrzystszy i łatwiejszy - podkreślił rzecznik rządu.

Bochenek był również pytany o premię dla przedsiębiorców, które zapowiedziała we wtorek na twitterze premier Beata Szydło. - Te osoby, które będą prowadziły tę działalność, będą w sposób preferencyjny, w sposób bonusowy traktowane, chodzi o to, aby docenić te osoby, które ryzykują bardzo często swój majątek, poświęcają swój czas prywatny po to, by zaangażować się w otwarcie firmy, by ją prowadzić - dodał.

Zaznaczył, że odpowiednie rozwiązania legislacyjne są aktualnie przygotowywane. - Zależy nam na tym, aby ten podatek, te rozwiązania, które zostaną przyjęte, odpowiadały również na zapotrzebowania środowiska przedsiębiorców, aby również ta koncepcja, która zostanie przygotowana, odpowiadała w jakiś sposób również na te problemy, bolączki, z którymi przez ostatnie 25 lat wielu przedsiębiorców się borykało - powiedział rzecznik rząd.

Na początku października szef Komitetu Stałego Rady Ministrów i p.o. ministra Skarbu Państwa Henryk Kowalczyk mówił, że jednolity podatek ma uprościć system rozliczeń, zmniejszyć obciążenia dla prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, zakłada także wyższe podatki dla najlepiej zarabiających.

- Jednolity podatek ma uprościć sam system rozliczania, ma być obojętny dla budżetu, ale też nie ukrywam, chcemy zmniejszyć obciążenia dla prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, żeby nie startowali od kwoty prawie 1200 zł tej składki obowiązkowej (...) żeby to urealnić, np. 400 zł, 500 zł - powiedział Kowalczyk w Radiu Zet. Dodał wówczas, że "nowy jednolity podatek to jest twardy plan, bardzo trudny plan". Ma on zacząć obowiązywać od 1 stycznia 2018 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(15)
ba
5 lata temu
Dawajcie te 500+bo niema za co wypić a te 500 + to jest dobre.
Milion :)
6 lat temu
Co może być prostsze od podatku liniowego? Brak podatku :)) Pozdrawiam wszystkich głosujących na Dobrą Zmianę :)
nie jarek
6 lat temu
To niby kto to jest ta Pani Premier??? Pytam. Każdą jej wypowiedz trzeba tłumaczyć??? Sama nie wie co mówi??? Czy może jarek odsłuchał treść wypowiedzi i nakazał "wyklarować" tak aby pasowało do jego wizji??? Co? A tak nawiasem mówiąc to ciepłym moczem tego typa zmoczyć, w naszej konstytucji niema nic na temat rządzenia państwem z tylnej kanapy. Premier, prezydent, poseł, senator i owszem są to funkcje przewidziane w konstytucji. Ale prezes partii może co najwyżej pis-em rządzić.
TEMIDA
6 lat temu
DZIWNE POTRZEBNY TŁUMACZ DO CZEGO TO DOSZŁO
frolo
6 lat temu
Dla nich bogaty przedsiębiorca to taki który zarabia 2000 EURO miesięcznie. Czyli tyle co taksówkach w landach. Dowalić mu 40% !! Bogolowi jednemy, swołoczy komunistycznej , złodziejowi i pijakowi = przedsiębiorcy na działalności. !!