Notowania

pit 2010
31.03.2011 08:29

Jeszcze miesiąc na PIT. Więcej przez sieć

W porównaniu z ubiegłymi latami wzrosła liczba osób, które rozliczyły się przez internet - do tej pory zrobiło to ponad 400 tysięcy osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Na miesiąc przed upływem terminu składania rozliczeń PIT z obowiązku wywiązało się około 40 procent podatników. W porównaniu z ubiegłymi latami wzrosła liczba osób, które rozliczyły się przez internet - do tej pory zrobiło to ponad 400 tysięcy osób. *

Dla porównania, w ubiegłym roku w całym okresie rozliczeniowym z takiej możliwości skorzystało około 330 tysięcy osób. Wiesława Dróżdż z biura prasowego ministerstwa finansów przypomina, że w tym roku termin składania PITów nie przypadnie, jak zwykle 30 kwietnia, a 2 maja. Rzeczniczka zapewnia, że urzędnicy są przygotowani na bardziej wytężoną pracę w tych dniach.

Ministerstwo finansów zachęca do przekazywania jednego procenta podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Wiesława Dróżdż podkreśla,że jest to prostsze niż w ubiegłych latach.

- _ W tym roku musimy wypełnić już tylko dwie rubryk. Nie wpisywać nazwy organizacji _ - mówi Dróźdż.

POSŁUCHAJ WIESŁAWY DRÓŹDŻ:

* *Wiesława Dróżdż zachęca, aby rozliczenie z zapłaconego w ubiegłym roku podatku dostarczyć do urzędu skarbowego jak najszybciej - pomoże to uniknąć nerwów i stania w kolejkach.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/60/t26684.jpg ) ] (http://msp.money.pl/ksiegowosc-internetowa/artykul/jakie;sa;rodzaje;opodatkowania;dochodow;firm,158,0,801694.html) Jakie są rodzaje opodatkowania dochodów firm Dobra znajomość przepisów o PIT, CIT i VAT ułatwia przedsiębiorcy prowadzenie działalności gospodarczej. Często bowiem to właśnie do niego samego należy wybór konkretnej formy opodatkowania.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/117/t135541.jpg ) ] (http://www.money.pl/podatki/wiadomosci/artykul/rekordowe;pit-y;w;sieci;nie;boimy;sie,237,0,801773.html) Rekordowe PIT-y w sieci. Nie boimy się Polacy coraz częściej korzystają z internetu przy rozliczaniu się z urzędem podatkowym.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/5/t46853.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pit;2010;latwiej;przekazac;1;procent,217,0,797913.html) PIT 2010: Łatwiej przekazać 1 procent W zeznaniu podatkowym nie musimy już podawać nazwy organizacji.
Tagi: pit 2010, pit, urząd, termin, jeden procent, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, podatki, baza wiedzy, msp, czołówki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz