Notowania

Koniec z absurdalnym ZUS-em dla małych firm. Zmiany już od 2019 roku

Jesteśmy po spotkaniu z minister pracy i minister finansów, dotyczącym tak zwanego małego ZUS-u. Ma on być płacony w zależności od uzyskiwanych dochodów – mówi minister przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz w programie "Money. To się liczy".

Podziel się
Dodaj komentarz
(Michał Dyjuk/Reporter)

- Jesteśmy po dobrym spotkaniu z minister finansów i minister pracy, dotyczącym tak zwanego małego ZUS-u. Ma on być płacony w zależności od uzyskiwanych dochodów – mówi minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz w programie "Money. To się liczy". Zadeklarowała też, że nowe przepisy wejdą w życie od 2019 roku.

W ten sposób mogliby się rozliczyć przedsiębiorcy, jeśli w miesiącu nie zarobili więcej niż 2,5-krotność minimalnego wynagrodzenia. W tej chwili jest to nieco ponad 5 tys. złotych brutto.

Minister przedsiębiorczości zadeklarowała też, że aby przepisy weszły w życie od 2019 roku, powinny być uchwalone w ciągu dwóch miesięcy. Dzięki temu ZUS będzie miał czas na wdrożenie odpowiednich systemów informatycznych.

Do oglądania programu "Money. To się liczy" zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 16 na money.pl i wp.pl.

Tagi: zus, wiadomości, wideo, gospodarka, podatki, baza wiedzy, najważniejsze, gospodarka polska, msp, czołówki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-03-2018

ObywatelCzas opodatkować kościoły i zlikwidować konkordat a te miliardy dać na szpitale i domy dziecka.

23-03-2018

alfProblem stanowi sam ZUS i jedynym rozwiązaniem tego problemu jest likwidacja przymusowego podatku zwanego ZUS

24-03-2018

SlawekPrzypuszczam że nie zdążą jak zwykle do 2019.Slysze już o tym od 2 lat.Za to premie dac sobie to poszło bardzo szybko

Rozwiń komentarze (190)