Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Koniec z absurdalnym ZUS-em dla małych firm. Zmiany już od 2019 roku

Koniec z absurdalnym ZUS-em dla małych firm. Zmiany już od 2019 roku

 

 

- Jesteśmy po dobrym spotkaniu z minister finansów i minister pracy, dotyczącym tak zwanego małego ZUS-u. Ma on być płacony w zależności od uzyskiwanych dochodów – mówi minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz w programie "Money. To się liczy". Zadeklarowała też, że nowe przepisy wejdą w życie od 2019 roku.

W ten sposób mogliby się rozliczyć przedsiębiorcy, jeśli w miesiącu nie zarobili więcej niż 2,5-krotność minimalnego wynagrodzenia. W tej chwili jest to nieco ponad 5 tys. złotych brutto.

Minister przedsiębiorczości zadeklarowała też, że aby przepisy weszły w życie od 2019 roku, powinny być uchwalone w ciągu dwóch miesięcy. Dzięki temu ZUS będzie miał czas na wdrożenie odpowiednich systemów informatycznych.

Do oglądania programu "Money. To się liczy" zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 16 na money.pl i wp.pl.

zus, firmy, jadwiga emilewicz
zus
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Szyder
2018-08-15 22:08
Lepiej jednak zarabiac wszystko na czarno bez pokazywania bo za kilka lat jednak zmienia zdanie i karzą oddac wszystko wraz z odsetkami pod przymusem. Chory kraj!!!
Olo
2018-05-31 17:59
Skoro mamy niby wolność to ludzie powinni mieć wolny wybór ubezpieczyciela, i bez przymusu jak to jest aktualnie mogli ubezpieczyć się w wybranym przez siebie wariancie!!!! Zus to akademicki wręcz przykład antyekonomii, gdzie więcej się wkłada niż wyjmuje!!!!! Czas najwyższy skończyć z tym złodziejskim procederem!!!!!!
zdr6667
2018-04-22 08:23
Idę o zakład, że to też spaprają dyletanci ze środowiska Pazerności i Socjalizmu. Już mówi ta pani o 600 zł, co i tak nie jest do przyjęcia dla tysięcy ludzi, którzy zarabiają po 800-1500 zł. Przypomnę, że Wielkiej Brytani odpowiednik ZUS-u to około (uwaga) 60 zł miesięcznie...
Pokaż wszystkie komentarze (186)