Notowania

import
20.11.2008 07:48

Koniec akcyzy na sprowadzane auta

Od przyszłego roku za każde auto podatek będzie jednakowy - 500 euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Lech Muszyński)

*Kupowanie używanych 10-letnich aut za granicą przestanie się opłacać. W przyszłym roku dzisiejszą akcyzę, której wysokość zależy od pojemności silnika i ceny zakupu auta, zastąpi stały podatek wynoszący 500 euro. *

Nad projektem pracuje komisja _ Przyjazne państwo _ kierowana przez Janusza Palikota. Jak pisze dziennik _ Polska, p rzychylni mu są także posłowie PiS, którzy uważają, że wyeliminują w ten sposób oszustwa na granicy polegające na zaniżaniu wartości sprowadzanego samochodu. Wprowadzenie podatku ma także zapobiec importowi do Polski starych wyeksploatowanych aut, gdyż znacznie wzrosną jego koszty. _

_ Polska _ pisze, że do pomysłu zlikwidowania akcyzy i zastąpienia jej stałą opłatą na razie z rezerwą podchodzi Ministerstwo Finansów. Są obawy, że zamiast przynieść większe wpływy do budżetu, skończy się na jeszcze mniejszych dochodach niż dziś, przez spadek liczby kupionych za granicą aut.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Upomnij się o odsetki od akcyzy za samochód! ]( http://www.money.pl/podatki/wiadomosci/artykul/upomnij;sie;o;odsetki;od;akcyzy;za;samochod,111,0,361839.html )
* [ Na kierowców czeka pół miliarda złotych ]( http://www.money.pl/podatki/poradniki/artykul/na;kierowcow;czeka;pol;miliarda;zlotych,193,0,356545.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: import, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, podatki, baza wiedzy, polityka, najważniejsze, msp, IAR, czołówki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz