Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kontrola skarbowa
13.09.2013 12:39

Kontrole fiskusa. Firmy zapłacą ponad 7 mln zł

W prowadzonej w wakacje przez służby skarbowe letniej edycji akcji Weź paragon nałożono 27 tys. 267 mandatów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ginasanders/Dreamstime)

W prowadzonej w wakacje przez służby skarbowe letniej edycji akcji _ Weź paragon _ nałożono 27 tys. 267 mandatów na kwotę 7 mln 221 tys. 858 zł - wynika z dzisiejszego komunikatu Ministerstwa Finansów.

Akcja, w której wzięli udział pracowników urzędów kontroli skarbowej oraz pracownicy izb skarbowych w całej Polsce trwała od 1 lipca do 31 sierpnia. Kontrolerzy sprawdzali, czy przedsiębiorcy rzetelnie rejestrują obroty ze sprzedaży towarów i usług przy zastosowaniu kas fiskalnych oraz czy wydają paragony potwierdzające zawarte transakcje. _ _

_ - Przez dwa miesiące pracownicy administracji skarbowej informowali, jak ważne jest wzmacnianie warunków uczciwej konkurencji i ograniczanie "szarej strefy" _ - podano w komunikacie. Przedstawiciele fiskusa pojawiali się najczęściej u osób prowadzących sklepy i różnego rodzaju punkty usługowe, na targowiskach i bazarach.

Można było ich też spotkać podczas imprez plenerowych, w lokalach gastronomicznych i rozrywkowych, w busach i autokarach kursujących między najbardziej popularnymi miejscowościami danego regionu.

_ - Jak co roku akcja miała również charakter edukacyjny. Inspektorzy informowali, dlaczego opłaca się żądać i odbierać paragony fiskalne, podkreślając, że paragon to dowód zakupu, niezbędny przy reklamacji czy zwrocie towaru, a także potwierdzenie uczciwego rozliczania się przedsiębiorcy z budżetem _ - napisano w komunikacie.

MF podkreśla, że posiadanie paragonu daje pewność, że podatek wliczony w cenę towaru i zapłacony przez kupującego przekazany zostanie do budżetu państwa. Ogranicza to _ szarą strefę _ i wspiera uczciwą konkurencję.

Czytaj więcej w Money.pl
Będzie bat na spółki powiązane kapitałowo Skarbówka chce kontrolować - pod względem skutków podatkowych - przeprowadzane przez podatnika restrukturyzacje w ramach grupy kapitałowej.
Ruszają kontrole kas fisklanych. Będą kary? Według resortu finansów akcja jest odpowiedzią na potrzebę wsparcia przedsiębiorców prowadzących legalną działalność gospodarczą, którzy borykają się z problemem szarej strefy.
Większa kontrola podatnika? Szykują już zmiany Modyfikacji ulegną przepisy Ordynacji podatkowej oraz klika ustaw, których planowany termin wejścia w życie przypada na lipiec 2014 roku.
Tagi: kontrola skarbowa, kontrola fiskusa, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, podatki, baza wiedzy, msp, czołówki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz