Notowania

vat
12.11.2008 13:42

Korzystny wyrok WSA w sprawie rozliczeń VAT

Podatnicy, którzy odstąpili od inwestycji mają prawo do odliczenia VAT.

Podziel się
Dodaj komentarz

Podatnik, który poniósł wydatki na zaniechane inwestycje, ma prawo do odliczenia VAT - podaje Gazeta Prawna.

Zapadł wyrok WSA w sprawie wydatków na inwestycje, które zostały zaniechane. Chodzi o przepis mówiący, że od wydatków których nie można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów podatnik nie może także odliczyć podatku VAT (art. 88 ust. 1 pkt 2 ustawy o VAT). Zgodnie z orzeczeniem sądu przepis ten nie jest zgodny z prawem wspólnotowym.

W tej sytuacji podatnicy, którzy odstąpili od inwestycji mają prawo do odliczenia VAT mimo braku kosztu. Jednocześnie - jak podkreśla GP - omawiany wyrok jest potwierdzeniem wcześniejszego wyroku WSA w tej sprawie wyrażonego wcześniej (sygn. Akt III SA/Wa 173/08).

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Przepisy ustawy o VAT niezgodne z prawem unijnym ]( http://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/przepisy;ustawy;o;vat;niezgodne;z;prawem;unijnym,119,0,383607.html )
* [ Eurodeputowani przeciwni wydłużaniu tygodnia pracy ]( http://msp.money.pl/wiadomosci/kadry/artykul/eurodeputowani;przeciwni;wydluzaniu;tygodnia;pracy,86,0,383318.html )
* [ Zaliczki dla firm na projekty unijne ]( http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/zaliczki;dla;firm;na;projekty;unijne,182,0,384694.html )
* [ Najważniejsze informacje dla firm co tydzień w Twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: vat, wiadomości, podatki, baza wiedzy, msp, czołówki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz