Notowania

podatki
14-02-2018 (16:17)

Zarządcy stadionów mogą mieć problem. Fiskus nie uznaje wynajmu loży za koszt uzyskania przychodów firmy

Spółka chciała zaliczyć wydatki na wynajem loży do kosztów uzyskania przychodów, ale urząd skarbowy uznał, że nie ma do tego prawa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Marcin Obara)
Wynajem przez firmę loży na stadionie nie jest jej kosztem podatkowym - uznaje fiskus

Przychody spółek zarządzających stadionami mogą zostać poważnie uszczuplone z powodu rygorystycznej polityki fiskusa. Urzędnicy skarbowi uważają, że wynajem stadionowej loży na spotkanie biznesowe nie jest kosztem firmy, lecz jedynie wydatkiem na reprezentację.

Jak pisze "Rzeczpospolita", z twardym stanowiskiem fiskusa zderzyła się spółka, która wynajęła lożę na hali sportowej. Organizuje w niej spotkania biznesowe z kontrahentami i robocze z pracownikami.

Spółka chciała zaliczyć wydatki na wynajem loży do kosztów uzyskania przychodów, ale urząd skarbowy uznał, że nie ma do tego prawa.

Wideo: minister Emilewicz o podatkach: każdy powie, że wolałby, żeby ich nie było

Urzędnicy skarbówki ocenili, że spotkania w loży polegają głównie na budowaniu wizerunku firmy i zakwalifikowali to jako wydatki na reprezentację, która nie może być kosztem podatkowym.

Cytowani przez gazetę eksperci oceniają, że stanowisko skarbówki jest dla przedsiębiorców krzywdzące, a jego konsekwencją może być zmniejszenie zainteresowania firm wynajmem lóż na stadionach i innych prestiżowych miejsc spotkań.

Wynajmowanie lóż na stadionach to bardzo istotne źródło przychodów zarządzających nimi spółek. Jak pisze gazeta, wynajęcie loży na rok na stadionie Legii czy PGE Narodowym kosztuje nawet blisko pół miliona złotych rocznie. Koszt wynajmu loży na jeden dzień może sięgać 12 tys. zł.

Tagi: podatki, koszty podatkowe, wiadomości, gospodarka, baza wiedzy, gospodarka polska, najważniejsze, msp, czołówki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-02-2018

LeszekRCały czas nie rozumiem czemu reprezentacja nie jest kosztem. Budowanie wizerunku firmy to istota budowania przychodów.

14-02-2018

iuhmm to z drugiej strony czemu skarbowka chce podatek od wynajmujacych???? zlodzieje maja sie dobrze czy to pisiowe czy pelowe rowno kroja obywateli … Czytaj całość

15-02-2018

dsswynajem loży odpisywany od podatku?? sorry ale nie wpadajmy w paranoje!! czy takich kuczyków solorzy walterow i innych byzensmenów nie stać aby … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (6)

Wybrane dla Ciebie