Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Agnieszka Zawadzka
|

Kwiaty przed firmą zaliczysz w koszty

0
Podziel się:

Pielęgnacja zieleni wokół budynków firmowych należy do kosztów uzyskania przychodu.

Kwiaty przed firmą zaliczysz w koszty
(EPA/PAP)

Zgodnie z interpretacją prawa podatkowego, wydaną przez Naczelnika Pierwszego Urzędu Skarbowego Łódź - Górna podatnik, ponoszący wydatki na zagospodarowanie i utrzymanie terenów zielonych wokół budynków firmy może ująć je w kosztach. Wydatki te obejmują różnego rodzaju prace pielęgnacyjno - porządkowe typu nawożenie, nawadnianie, nasadzanie, przycinanie gałęzi, zabezpieczanie drzew i krzewów przed porą zimową.

W interpretacji (sygnatura: I-415/34/07) czytamy: o zakwalifikowaniu wydatku do kosztów uzyskania przychodu decyduje spełnienie następujących przesłanek:

  • - wydatek nie jest wymieniony w zamkniętym katalogu wydatków, których nie uważa się za koszty uzyskania przychodów, zawartym w przepisach art. 23 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych,
    • - wydatek został poniesiony w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów.

Tym samym kosztami uzyskania przychodów będą zarówno koszty poniesione bezpośrednio w celu uzyskania przychodów, jak i związane pośrednio z przychodami poprzez zachowanie albo zabezpieczenie źródła przychodów.

Urządzenie terenów zielonych i ich pielęgnacja na nieruchomości będącej własnością firmy nie zostało wymienione w zamkniętym katalogu wydatków, których nie uważa się za koszty uzyskania przychodów.

W aspekcie powyższego - w świetle przedstawionego stanu faktycznego - przyjąć należy, iż wydatki poniesione na zagospodarowanie, odtwarzanie i pielęgnację terenów zielonych wokół firmy (posadzenie kwiatów, krzewów, drzew, założenie trawnika oraz nawożenie, przycinanie i wykonywanie innych prac pielęgnacyjnych) mają pośredni związek z przychodem i stanowią koszty uzyskania przychodów bieżącej działalności firmy.

UWAGA!

_ Interpretacja podatkowa jest wiążąca dla organów skarbowych wyłącznie w sprawie podatnika, któremu została wydana. _

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)